Další tři zlata pro plavce Dressela. Uspěl v kraulařském sprintu, na stovce motýlka i ve smíšené štafetě

Plavec Caeleb Dressel vyhrál na mistrovství světa v Kwangdžu kraulařský sprint i motýlkářskou stovku a navíc pomohl americké smíšené kraulařské štafetě k vítězství v novém světovém rekordu. V Koreji získal Dressel šesté zlato, v součtu s předchozím šampionátem má už 13 titulů. Prvního zlata se dočkaly Švédka Sarah Sjöströmová a Američanka Katie Ledecká.

Aktualizováno Kwangdžu (Aktualizováno: 17:39 27. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký plavec Caeleb Dressel | Foto: Evgenia Novozhenina | Zdroj: Reuters

Dvaadvacetiletý Dressel nejprve ovládl 50 m volný způsob. Brazilce Bruna Fratuse a Řeka Kristiana Golomějeva, kteří se podělili o druhé místo, porazil o více než čtyři desetiny.

O pár minut později byl jasně nejrychlejší i na 100 m motýlek. Za vlastním světovým rekordem, který semifinálovým časem 49,50 sebral fenomenálnímu krajanovi Michaelu Phelpsovi, zaostal o 16 setin.

Před deseti dny náhle opustila reprezentaci. Teď australská plavkyně přiznala pozitivní dopingový test

Číst článek

Světové maximum vylepšil na závěr programu jako první člen smíšené štafety na 4x100 m volný způsob, která o dvě desetiny překonala dosavadní rekord z předloňského MS v Budapešti.

Tam byl Dressel se sedmi zlatými nejúspěšnějším plavcem šampionátu a vyrovnal Phelpsovu rekordní bilanci titulů na jednom mistrovství. Letos může tento výkon vyrovnat v nedělní polohové štafetě. Ze smíšeného polohového závodu má navíc stříbro.

Pětadvacetiletá Sjöströmová ukončila čekání na zlato z Kwangdžu vítězstvím na motýlkářské padesátce. Dosud v Koreji vybojovala stříbro a dva bronzy, celkem už má na kontě osm světových titulů.

Premiérového titulu se dočkala i Ledecká, která vyhrála kraulařskou osmistovku a získala celkově 15. zlato, což je v bazénu maximum mezi ženami. Dosud v Kwangdžu získala dvě stříbra, patnáctistovku vynechala kvůli nemoci.

Sedmnáctiletá znakařka Regan Smithová sice ve finále dvoustovky zaostala o více než tři desetiny za svým světovým rekordem ze semifinále, přesto jí to bohatě stačilo k prvenství. Zvítězila o dvě a půl sekundy a osminásobné mistryni světa Maďarce Katince Hosszúové, jež doplavala poslední, nadělila dokonce přes šest sekund.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme