Všestranná plavkyně, která nerada slyší o svých úspěších. ‚Plavu, co chci,‘ říká Maďarka Hosszúová

Jediná maďarská plavkyně má víc medailí, než kolik jich všichni čeští plavci dokázali v historii získat. Všestranná Katinka Hosszúová na mistrovství Evropy v krátkém bazéně získala už 93. cenný kov v kariéře.

Glasgow Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maďarská plavkyně Katinka Hosszúová | Foto: Michael Sohn | Zdroj: ČTK

Naposledy prohrála v roce 2012. Maďarka Katinka Hosszúová je mezi ženami vládkyní tratě na 200 metrů polohově, na které od té doby zvítězila ve všech 66 závodech. Ten poslední v sobotu večer na evropském šampionátu v krátkém bazénu v Glasgow.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak Katinka Hosszúová hodnotila svůj závod v příspěvku Martina Charváta

Od bazénu šla s výrazem, jako kdyby se nic velkého nestalo. Po zisku zlaté medaile vypadala trochu naštvaně. „Je to bláznivé, protože jsem pokazila spoustu obrátek a všeho, na co jsem se chtěla soustředit. Takže teď jdu domů s tím, že mě ten závod moc nepotěšil a vlastně jsem na sebe i docela naštvaná. Ale je fajn, že jsem vyhrála," popsala pro Radiožurnál svůj výkon Hosszúová.

„Vždycky se zajímám nejdřív o to, jak jsem závodila, jaký z toho mám pocit a jaký z toho byl čas. A až pak se kouknu na pořadí,“ uvedla třicetiletá Maďarka, trojnásobná olympijská vítězka z minulé olympiády v Riu.

Hosszúová je mezi soupeřkami považována za téměř nepřemožitelnou, jak sděluje i česká reprezentantka Kristýna Horská. „Ráda bych věděla, jak na to. Katinka nepřijela v úplně dobré formě, takže tady v Glasgow jí někdo porazit mohl. Ale jinak nevím, v čem je její kouzlo, že se jí tak daří,“ říká Horská, která byla ve stejném závodě osmá.

Přitom Maďarka si mohla vybrat téměř jakékoli tratě a způsoby a měla by v nich medaili. V Glasgow se rozhodla, že vynechá všechny znaky.

Pozitivní test na kokain mu změnil život, teď chce plavec Šefl bojovat o místo na olympiádě

Číst článek

„Plavu, co chci. Děti se mě vždycky ptají, jaký způsob mám nejradši. A já jim na to říkám, že jsem plavec, který má rád změny. Znak jsem plavala šest let na každém závodě, teď mě třeba více zajímá motýlek. Snažím se v tom udržet různorodost,“ líčí s úsměvem plavecká hvězda, která ale nerada slyší o olympiádě.

Na otázku ohledně ambicí na hrách v Tokiu reaguje Hosszúová spěšným odchodem a strohou odpovědí „medaile“. Tedy přesně tím, co českému plavání dlouhodobě chybí.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme