Australský plavec Kenneth To zemřel. Medailista z mistrovství světa zkolaboval po tréninku

Přední světový plavec Kenneth To zemřel v 26 letech na následky kolapsu po tréninku na soustředění v USA. Rodák z Hongkongu od dětství žil v Austrálii.

Gainesville Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kenneth To zemřel ve 26 letech | Foto: Jumana ElHeloueh

Rodák z Hongkongu, který dlouhodobě reprezentoval Austrálii, se zhroutil v šatně v areálu floridské univerzity v Gainesville a byl převezen do nemocnice, kde jej lékaři nedokázali udržet při životě.

Největšího individuálního úspěchu dosáhl To v roce 2012, kdy na mistrovství světa v krátkém bazénu v Istanbulu vybojoval stříbro v polohovém závodě na 100 metrů a celkově pak ovládl Světový pohár. V dalším roce se podílel na stříbru australské polohové štafety na „velkém“ mistrovství světa v Barceloně.

V Austrálii žil od dvou let a v jejích barvách vybojoval i šest medailí na olympijských hrách mládeže v roce 2010 v Singapuru a v kariéře vytvořil řadu národních rekordů.

Od roku 2017 reprezentoval rodný Hongkong, na loňském MS v krátkém bazénu v Chang-čou skončil šestý na polohové stovce a v současné době se připravoval na olympijské hry v Tokiu. V USA byl na tříměsíčním kempu. O jeho smrti informoval hongkongský sportovní institut.

I cannot believe this. Kenneth To was my favorite Australian swimmer when I was swimming and to hear his passing at age 26 is just shocking. My thoughts and condolences are with Kenneth's family. He was a true inspiration and an exciting swimmer to watch.

08:29 – 19. 03. 2019

6 20

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme