Seemanová zakončila mistrovství Evropy sedmým místem v závodě na 100 metrů volným způsobem

Plavkyně Barbora Seemanová skončila na mistrovství Evropy v Budapešti sedmá v závodě na 100 metrů volný způsob. V polovině finálového závodu obracela jako třetí, ale v závěru na nejlepší nestačila a výkonem 53,74 sekundy zaostala o šest setin za svým českým rekordem ze semifinále. Vyhrála Nizozemka Femke Heemskerková v čase 53,05 sekundy.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Seemanová

Barbora Seemanová | Zdroj: Reuters

Seemanová další finálovou účastí zakončila šampionát, který ve čtvrtek ozdobila evropským titulem na dvoustovce, která je její hlavní tratí. Vlastní české rekordy překonala na všech distancích. Na padesátce byla osmá a dnes na stovce sedmá. Od bronzové Anny Hopkinové z Británie ji dělily více než tři desetiny.

V semifinále na 100 metrů motýlek neuspěl Jan Šefl, který výkonem 52,36 sekundy obsadil šestnáctou příčku. Byl o patnáct setin pomalejší než v dopoledních rozplavbách. Za vlastním českým rekordem, kterým se v dubnu v Šamoríně kvalifikoval na olympiádu, zaostal o 32 setin.