Kraulař Micka skončil na mistrovství světa šestý, ženská kraulařská štafeta obsadila sedmé místo

Plavec Jan Micka skončil na mistrovství světa v krátkém bazénu šestý v závodě na 1500 metrů volný způsob. Česká kraulařská štafetá na 4x50 metrů obsadila sedmé místo, ve finále plavkyně znovu posunuly národní rekord.

Chang-Čou / Čína Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Micka na republikovém šampionátu | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Při první finálové účasti v pětadvacítce na vrcholném světovém podniku o dvě místa vylepšil Micka pozici z rozplavby a vyrovnal české maximum, o které se na MS v čínském Chang-čou postarala kraulařka Barbora Seemanová na stovce.

Kraulařka Apostalon skončila na padesátimetrové trati v semifinále, celkově obsadila dvanácté místo

Číst článek

Třiadvacetiletý Micka byl na posledních dvou MS v krátkém bazénu ve své hlavní disciplíně desátý. Už postup do finále pro něj znamenal jistotu vylepšení tohoto výsledku.

V neděli plaval bezmála o pět a půl sekundy rychleji než v sobotních rozplavbách a nechal za sebou Maďara Akose Kalmara a Američana Zanea Grothea.

Časem 14:27,73 Micka zaostal o necelé tři sekundy za vlastním českým rekordem, který si nedávno vylepšil v Plzni. Zvítězil Ukrajinec Mychailo Romančuk.

Tuzemské kraulařské kvarteto dopadlo na tomto MS stejně jako to, které plavalo polohovou štafetu na 4x50 metrů. Simona Kubová a Anika Apostalonová si tak podruhé připsaly sedmé místo ve štafetách. Tentokrát je doplnily Seemanová a Barbora Závadová.

Ve finále Češky dohmátly v čase 1:38,24, čímž o rovných osm desetin vylepšily národní rekord z ranní rozplavby. Zvítězily Američanky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme