Plavkyně Barbora Seemanová skončila ve finále mistrovství světa osmá

Plavkyně Barbora Seemanová obsadila na mistrovství světa v krátkém bazénu v čínském Chang Čou osmé místo v závodu na 200 m volný způsob. Osmnáctiletá Češka zaplavala ve finále na setinu shodný čas 1:54,82 jako v ranních rozplavbách. Do středečního finále na trati 100 metrů znak postoupila Simona Kubová, jež na mezinárodní scéně závodí poprvé po svatbě a změně jména z rodného Baumrtová.

Aktualizováno Chang Čou (Aktualizováno: 18:35 11. 12. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Seemanová

Barbora Seemanová | Foto: Beáta Mašková

Seemanová se v říjnu blýskla ziskem dvou zlatých medailí na olympijských hrách v mládeže v Buenos Aires a formu potvrdila i mezi dospělými. Časem sice zaostala o osm desetin za vlastním českým rekordem z listopadového závodu v Plzni, ale jako poslední osmá postoupila do finále. V něm výkon zopakovala a na vítěznou Ariarne Titmusovou z Austrálie ztratila 3,44 sekundy.

„Jsem trošičku zklamaná, ale na druhou stranu, jak mi říkala i trenérka, nečekali ode mě moc, když to bylo moje první velké finále. Tréma tam trošku byla, ale neřekla bych, že jsem nezaplavala lépe kvůli ní. Spíše se mi to celkově ‘jelo‘ hůř než ráno. Vůbec nechápu, jak jsem to mohla dohmátnou stejně, to dokážu jenom já,“ dodala po závodě se smíchem Seemanová. 

Plavkyně Seemanová vybojovala postup do finále na mistrovství světa v Číně

Číst článek

Sedmadvacetiletá Kubová zaplavala na znakařské stovce v rozplavbách čas 57,13. Ve večerním semifinále si o pět setin pohoršila, ale jako sedmá se kvalifikovala do středečního finále.

„Pohodové to úplně nebylo. Docela jsem se klepala, protože jak ze zkušenosti z Glasgow, tak když jsem končila čtvrtá v prvním semifinále, tak pak jich bylo vždycky pět rychlejších, takže jsem si říkala, že jestli budu devátá, tak mě to bude pěkně štvát. Jsem strašně ráda, že to na finále vyšlo, ale závod to nebyl úplně optimální,“ řekla Radiožurnálu Kubová. 

O medaile v Chang Čou nepoplave nejzkušenější česká reprezentantka Petra Chocová, jež v semifinále na trati 50 m prsa obsadila časem 30,42 dvanáctou pozici. K finále dvaatřicetileté plavkyni chybělo 24 setin sekundy.

O první světový rekord šampionátu se postaral Japonec Daija Seto v závodě 200 m motýlek. Ve finále zvítězil v čase 1:48,24 před Chadem Le Closem, jemuž navíc vzal historické maximum. Jihoafričanův rekordní čas z roku 2013 byl o 32 setin pomalejší.

Čtrnácté zlato z MS v krátkém bazénu vybojovala fenomenální Katinka Hosszúová. Maďarská “Iron Lady“ obhájila zlato v polohovém závodu na 400 metrů v čase 4:21,40. České reprezentantky Barbora Závadová a Tereza Horáková vypadly v ranních rozplavbách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme