Plavci letos na mezinárodní scéně závodit nebudou. Federace odložila i šampionát v krátkém bazénu

Plavci letos přišli o poslední mezinárodní vrcholnou akci. Po odložení evropského šampionátu a olympijských her se neuskuteční ani prosincové mistrovství světa v krátkém bazénu v Abú Zabí. Mezinárodní plavecká federace FINA ho kvůli koronaviru odložila o rok na 13. až 18. prosince 2021.

Lausanne (Aktualizováno: 13:30 21. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Seemanová

Barbora Seemanová | Foto: Beáta Mašková

Vedení světového plavání se tak rozhodlo po dohodě s představiteli pořádajících Spojených arabských emirátů kvůli nejasnému vývoji pandemie koronaviru.

Plavkyně Apostalon se po dvou měsících dostala do bazénu. Kvůli olympiádě musela změnit plány

Číst článek

„Jsme přesvědčeni, že tohle je to nejvhodnější řešení pro všechny účastníky těchto závodů,“ uvedl rezident FINA Julio Maglione.

Po ročním odkladu se dostává světový šampionát v pětadvacetimetrovém bazénu do kolize s mistrovstvím Evropy. Jeho příští ročník by se měl uskutečnit v krátkém bazénu v Kazani rovněž v prosinci 2021.

Semmanová nejdříve nevěřila

Elitní českou kraulařku Barboru Seemanovou rozhodnutí velmi překvapilo. „Nejdřív jsem tomu nevěřila, ale vzápětí mi přišel e-mail od trenérky a Českého svazu plaveckých sportů“ řekla.

Ještě byla z této novinky hodně zaskočená. „Hrozně mě to mrzí. Byl to asi jediný vrchol této sezony a i mimo to jsem se na to strašně těšila, protože mistrovství světa v krátkém bazénu je můj oblíbený závod,“ doplnila dvojnásobná vítězka z olympijských her mládeže 2018.

Stejně jako všichni ostatní plavci se bude muset připravovat, i když nejbližší vrcholný závod bude až příští rok v květnu ME v Budapešti. „To, že musíme trénovat, i když závody nebudou, to je jednoznačné. Nic se nemění, akorát budeme mít víc závodních tréninků v sezoně, abychom z toho úplně nevypadly,“ dodala svěřenkyně Petry Škábové.

Po ročním odkladu se dostává světový šampionát v pětadvacetimetrovém bazénu do kolize s mistrovstvím Evropy. Jeho příští ročník by se měl uskutečnit v krátkém bazénu v Kazani rovněž v prosinci 2021.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme