Furt tomu nevěřím, říká rozená Američanka Apostalon, která pomohla vybojovat účast na olympiádě

Poprvé od Atén 2004 bude česká kraulařská štafeta na olympijských hrách. Výrazně překonaným národním maximem se o to zasloužily plavkyně Seemanová, Kolářová, Kubová a Apostalon, které skončily na mistrovství světa nečekaně jedenácté.

Kwangdžu Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plavkyně Anika Apostalon | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Jsem ráda, že jsme si to osahaly. Pro nás je to rozjezd na zbytek mistrovství,“ zatímco hlavní mluvčí Simona Kubová hodnotila závod, Anna Kolářová opodál sledovala výsledkovou tabuli. Po poslední rozplavbě se slzami v očích z dálky hlásila, že jsou Češky jedenácté a zajistily si účast na olympiádě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Furt tomu nevěřím, říká rozená Američanka Apostalon, která pomohla vybojovat účast na olympiádě

„Je pro mě zázrak, že se příští rok na olympiádu podívám,“ řekla dojatá Kolářová. Budou to pro ni první Olympijské hry. Stejně jako rozenou Američanku Aniku Apostalon. Ta získala český pas před rokem a půl. Byla to především ona, který svým časem poslala Češky do Tokia.

„Furt tomu nevěřím. Není to teď realita. Ale dobrý, jsem šťastná,“ líčila Apostalon.

České kvarteto sice vybojovalo účastnické místo, ale dá se předpokládat, že v Tokiu bude plavat právě tahle čtveřice. Tedy včetně Simony Kubové a také Barbory Seemanové, která bude výrazně odpočatější než teď. Krátce před závodem totiž překonala národní rekord také na čtyřstovce.

VIDEO: Extrémní český skokan ladí formu před obhajobou stříbra na MS

Číst článek

„Nechtěla jsem z toho vypadnout. Chtěla jsem se pořád soustředit. Ani jsem se nestihla radovat. Do týmu to přinese dobrou náladu. Ani první den nemusí být tragédie,“ naráží Seemanová na obvyklou frázi, že úvodní start berou plavci hlavně na uklidnění a až pak přichází jejich hlavní disciplíny. Seemanová se takhle uklidnila dvěma národními rekordy.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme