Plavecká výprava na MS má už pět členů, limity splnily Seemanová a Chocová

Plavkyně Barbora Seemanová a Petra Chocová splnily na víkendovém mítinku Světového poháru v Eindhovenu limity pro účast na mistrovství světa v krátkém bazénu, které se uskuteční v prosinci v Číně. Český tým tak má nyní pět členů. Díky výkonům na ME v Glasgow se už dříve kvalifikovali Simona Baumrtová a Jan Micka, Barbora Závadová splnila limit v srpnu na závodech v Sao Paulu.

Eindhoven Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Seemanová | Zdroj: Reuters

O účasti na světovém šampionátu v krátkém bazénu rozhoduje systém dvou nominačních závodů. Jeden si vybírá plavec sám a pro všechny společná je Velká cena Brna, která se uskuteční 20. a 21. října.

Plavec Šefl trest nečekal, ale kariéru neukončí. ‚Takhle se neodchází,‘ vysvětluje

Číst článek

Seemanová v Eindhovenu uspěla na kraulařské dvoustovce. Po devátém místě v rozplavbě se jako náhradnice dostala do finále, kde časem 1:56,25 dosáhla na šesté místo i limit.

„Jela jsem tam splnit limit, tak jsem doufala, že se ta tvrdá práce nějak projeví. Eindhoven jsme s trenérkou vybraly z důvodu, že nominační závod se koná v půlce října, kdy jsem stále na olympijských hrách mládeže v Argentině. Jiné závody byly zase moc brzy,“ řekla osmnáctiletá Seemanová.

„Potřebovala jsem ještě pořádně natrénovat a dohnat svůj nucený odpočinek na začátku roku kvůli nemoci,“ dodala plavkyně, která odlétá do Argentiny na mládežnickou olympiádu.

Zkušená Chocová na prsařské padesátce splnila časem 30,33 limit hned v rozplavbách. Ve finále plavala sice o něco pomaleji, ale vybojovala páté místo. „Ve splnění limitu jsem doufala, protože v Chomutově jsem šla z plného tréninku 30,67. Věřila jsem si na čas kolem 30,30 a vyšlo to,“ uvedla v tiskové zprávě.

Pochvalovala si půlroční spolupráci s trenérem Lutherem Jonesem. „Hodně jsem zapracovala na technice. Díky trenérovi ve fitku jsem konečně zapracovala i na hlavě a změnila trochu jídelníček. A teď z toho vychází skvělé výsledky,“ popsala plavkyně, která se v době Velké ceny Brna bude vdávat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme