Čeští plavci se po měsíci mohou vrátit do bazénu. ‚Je to dobrý začátek,‘ pochvaluje si Seemanová

Elitní čeští plavci po více než měsíci budou moci začít trénovat v bazénu. Pro vybrané reprezentanty se otevře venkovní vyhřívaný bazén v pražském areálu v Podolí, který hygienici uznali jako venkovní sportoviště. Na facebooku o tom informoval Český svaz plaveckých sportů (ČSPS). Detailní podmínky fungování se zatím dolaďují. Jasné je, že bude moci být pouze jeden plavec v dráze.

Praha (Aktualizováno: 14:33 20. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Seemanová | Foto: Beáta Mašková

Národní sportovní agentura, Český olympijský výbor a Česká unie sportu (ČUS) od uzavření bazénů měsíc jednaly s vládou o zpřístupnění alespoň nějakého sportoviště pro reprezentanty. To se nyní podařilo zajistit.

Zavřené bazény ho nezastaví. Legendární triatlonista Vabroušek radí, jak trénovat plavání na suchu

Číst článek

„Dle vyjádření předsedy ČSPS Petra Ryšky hygienici oznámili, že venkovní bazén v Podolí lze považovat za venkovní sportoviště a je tedy možné jej využívat pro účely plaveckého tréninku reprezentantů ČR za stanovených hygienických podmínek,“ uvedl svaz na facebooku.

Tréninky by měly začít v nejbližších dnech. „Po uzavření nájemní smlouvy s Českým svazem plaveckých sportů a technickém zprovoznění bazénu bude možné tento týden zahájit první trénink,“ uvedl Jiří Uhlíř, mluvčí ČUS, která je provozovatelem Plaveckého stadionu v Praze - Podolí.

Pouze pro elitní plavce

Do bazénu se tak mohou chystat i závodníci se splněným olympijským limitem, jako je například Barbora Seemanová. Do konce dubna s trenérkou Petrou Škábovou plánují trénink třikrát týdně.

„Stále čekáme na vyjádření, zda bude, či nebude mistrovství Evropy. Chováme se, jako by byl začátek sezony, tedy méně vody a více suché přípravy,“ uvedla Škábová. Evropský šampionát v Budapešti byl odložen z května předběžně na konec srpna. O jeho osudu by se mělo rozhodnout v květnu.

Od června naplno

Elitní česká kraulařka se do bazénu těší. „Samozřejmě jsem moc ráda, že alespoň třikrát v týdnu budeme mít možnost bazénu. S normálním objemem v běžném režimu se to sice nedá srovnat, ale i tak je to dobrý začátek a společně se suchou přípravou, na které jsme teď makali, je to fajn,“ řekla.

Venku je zvyklá plavat, i když obvykle ne tak brzo. „Venku trénujeme běžně až v létě. Teď bude bazén samozřejmě vyhřívaný, akorát bude stále chladný vzduch, ale ve vodě to nebude tolik znát,“ doplnila dvacetiletá plavkyně.

Od příštího měsíce by měla Seemanová plavat denně, v červnu by jí měl začít běžný režim deseti tréninků týdně ve vodě. Nyní má čas nabrat síly. „Jsme bez závodů a bez víkendového zatížení. Též nevstáváme brzy ráno, jak jsme zvyklí. To jsou alespoň malé výhody v nehezké době a plavcům zdůrazňuji, ať si je užívají, neboť až najedem do režimu, moc volna nebude,“ dodala Škábová.

Mickův druhý ‚domov‘

Pro dalšího olympionika Jana Micku je Podolí domácím bazénem. „Jsem rád, že reprezentanti budou mít konečně po několika týdnech možnost začít trénovat v Podolí. Jen doufám, že během ranních tréninků nebude moc velká zima,“ poznamenal v tiskové zprávě český rekordman na dlouhých tratích.

Tento týden se v Česku uvolnil režim pro profesionální sportovce. Mohou začít trénovat na venkovních sportovištích ve skupinách maximálně osmi lidí a bez bližšího kontaktu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme