Plavec Micka se setkal s papežem. Audienci mu připomíná růženec se znakem Vatikánu

Poštěstilo se mu to, po čem touží miliony věřících po celém světě. Plavec Jan Micka se setkal s papežem Františkem. Po nedávných závodech v Římě odjel spolu s italským týmem a dalšími úspěšnými závodníky do Vatikánu, kde ho přijal Svatý otec.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český plavec Jan Micka | Zdroj: Reuters

„Měli jsme každý připravenou svojí židli. Já jsem seděl ve třetí řadě a půl hodiny jsme čekali, přesně ve dvanáct hodin přišel papež ještě s dalšími dvěma kumpány," popisuje Jan Micka pro Radiožurnál se svým typickým humorem setkání s papežem Františkem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Své přijetí u papeže popsal Jan Micka Martinu Charvátovi

Český kraulař už půl roku trénuje v Itálii, takže částečně rozuměl následné děkovné řeči předsedy italského plaveckého svazu i svému hostiteli. Byl součástí 260členné delegace světových plavců, kterou papež František přijal v Apoštolském paláci ve Vatikánu.

„Papež František měl taky projev, že nás vítá a je rád, že nás mohl přijmout. Většinou se prý setkává s funkcionáři, občas s prostými lidmi, ale že se nesetkává se sportovci, to je pro něj výjimečná věc," vzpomíná Micka.

Čtvrtminuta soukromého rozhovoru

Papež při svém projevu také připomněl, že bez vody by neexistoval život a právě díky kontaktu s vodou se může očistit nejen sport.

Největším zážitkem pro Micku bylo následné osobní setkání, při kterém měl krátkou chvíli na zdvořilé poděkování papeži za přijetí.

Baumrtová se opařila čajem. Kuriózní zranění ji připraví o část mistrovství republiky

Číst článek

„Potřásl jsem si s ním rukou a řekl jsem mu, že ho rád vidím a je to pro mě čest. Samozřejmě jsem se mu představil, ale nebylo moc času, každý jsme měli tak patnáct dvacet vteřin," popisuje krátkou návštěvu.

Od hlavy katolické církve dostal růženec se znakem Vatikánu. Ten bude pro Micku hlavně památkou na jedinečné setkání, přestože je nevěřící. Audience u papeže je ojedinělá i pro italské sportovce, těm českým se setkání jen tak nepoštěstí.

Martin Charvát, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme