Plavec Phelps našel přemožitele. Prohrál virtuální souboj s lidožravým žralokem bílým

Fenomenální plavec Michael Phelps našel přemožitele: držitel 23 zlatých olympijských medailí se musel v souboji o titul „krále moří“ sklonit před lidožravým žralokem bílým. Alespoň podle pořadu televizní stanice Discovery Channel, odvysílaném v USA v neděli večer místního času. Phelps, který ukončil svou sportovní dráhu na loňské olympiádě v Riu de Janeiru, prohrál se žralokem o dvě vteřiny.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Avšak sportovec s největší sbírkou medailí v dějinách olympijských her neplaval se žralokem bok po boku, k velikému zklamání mnoha diváků pořadu „Phelps proti žralokovi, souboj o nadvládu v oceánu“. Šlo o souboj virtuální.

Alespoň že Phelps, vybavený monoploutví pro zvýšení rychlosti (na 9,5 kilometru za hodinu) a za bedlivého dohledu expertů a potápěčů, plaval u jihoafrických břehů na stejné trati jako žralok, který byl ale natočen dříve. Až díky speciálním efektům oba aktéři plavali jeden vedle druhého v drahách vyznačených jako v olympijském bazénu.

Trik vyzradil Phelps krátce před odvysíláním pořadu: „Nebyli jsme ve vodě současně, na což se asi ptá každý. Byl jsem v bezpečí, to byla má hlavní priorita,“ vysvětlil. Nicméně ujistil, že závod byl jedním z nejtěžších v jeho kariéře „kvůli nízké teplotě vody i vysokému očekávání“.

Žralok získal náskok v posledních metrech stometrového závodu, když zrychlil v honbě za tuleněm, a skokem z vody proťal pomyslnou cílovou pásku jako první. „Odveta? Příště v teplejší vodě,“ zažertoval Phelps na twitteru.

Dvaatřicetiletý Phelps během závodní kariéry získal 28 olympijských medailí, z toho 23 zlatých, 26 titulů mistra světa a 39 světových rekordů, z nichž tři stále platí (na 100 a 200 metrů motýlka a v polohovém závodu na 400 metrů).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme