Plavecký šampionát po 19 letech bez hlavní hvězdy Phelpse. Stará éra končí a začíná nová, říká fanynka

Plavci Michael Phelps a Ryan Lochte jsou hlavními symboly plavání. Jenže ani jeden z Američanů na mistrovství světa v Budapešti není. Phelps ukončil kariéru po olympijských hrách v Riu, Lochte dostal zákaz startu za vymyšlené přepadení při odjezdu z Ria. Po 19 letech tak na mistrovství světa není ani jedna z největších hvězd tohoto sportu.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Phelps, devatenáctinásobný olympijský vítěz | Zdroj: Reuters

„Je to zvláštní, když vidíte hvězdy odcházet. Ale zároveň tím uvolňují místo pro mladší se skvělým potenciálem. Navíc ještě pár hvězd zbývá, poplave třeba Kosuke Kitajima , to je také velké jméno. Takže stará éra sice končí, ale zároveň začíná nová,“ říká pro Radiožurnál před arénou žena z hloučku čínských fanynek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mistrovství světa bez Michaela Phelpse

„Myslím, že udělali svou práci, ale teď je čas pro mladší generace,“ myslí si paní Vaseyová z Velké Británie. Možná to říká proto, že její dvacetiletá dcera Sarah postoupila na prsařské stovce do semifinále, tak jí přeje úspěch.

Ale ukazuje i na jiného svého krajana: „Samozřejmě je tu Adam Peaty a jemu podobní, plavci světové úrovně, olympijští šampioni a možná právě teď nastává jejich chvíle převzít tu slávu, získat spoustu medailí a zanechat svůj odkaz," doplnila.

Zatímco obě dvě ženy mluví, občas se ozve z haly hromový jásot, to když se na obrátce objeví čas maďarské závodnice. Extrémem je, když ve večerním programu plave národní hvězda Katinka Hosszúová, jako v neděli.

„Už když jsem šel na start, tak jsem viděl mraky fanoušků po stranách. Je to hrozně krásné a úplně až dechberoucí,“ připomíná kraulař Jan Micka, že organizátoři vybourali boční stěny haly a nastavili sedadla o obrovské lešení, které zvedá tribuny doslova až nad střechu. Na večerní program je plno a stesk po Lochtem a Phelpsovi tu nenajdete.

Martin Charvát, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme