Závod plochodrážní Grand Prix v Praze je kvůli pandemii koronaviru přeložen na září

Plochodrážní Grand Prix České republiky se 13. června v Praze na Markétě podle očekávání neuskuteční. Závod seriálu mistrovství světa byl kvůli pandemii koronaviru a s ní souvisejícím opatřením přeložen na září. Přesný termín Mezinárodní motocyklová federace FIM ve spolupráci s promotérem a organizátory zveřejní později. V září je prozatím v kalendáři Grand Prix zapsán jen závod ve Vojensu. V Dánsku by se mělo jet 12. září.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český plochodrážní závodník Václav Milík

Český plochodrážní závodník Václav Milík (ilustrační foto) | Foto: Mikael Fritzon/TT News Agency | Zdroj: Reuters

„Je to samozřejmě nepříjemná komplikace, prozatím k tomu ale nemohu poskytnout o moc více informací. My sami tlačíme na to, aby byl pokud možno co nejdříve určen termín a mohli jsme se tak na vše připravit,“ řekl ředitel pražského závodu Pavel Ondrašík.

Zlatou přilbu v Pardubicích vyhrál Australan Doyle. Nejlepší Čech Milík skončil jedenáctý

Číst článek

Seriál Grand Prix měl původně začít v květnu v Polsku, ale závod ve Varšavě byl stejně jako následující díl v německém Teterowě odložen. Náhradním termínem pro podnik ve Varšavě je 8. srpen, pro Teterow ještě nebylo datum stanoveno.

Aktuálně první akcí v kalendáři je britská Grand Prix, která se má uskutečnit v polovině července v Cardiffu.

Pandemie již dříve výrazně zasáhla rovněž do programu mistrovství světa družstev, které se jezdí jako Plochá dráha národů.

Podle původního programu se první semifinále mělo jet za účasti českého týmu 25. dubna v Landshutu v Německu, lotyšský Daugavpils se chystal uspořádat druhé semifinále 2. května. Finále pak bylo na programu 8. a 9. května v britském Belle Vue.

Po odložení se ale obě semifinále uskuteční právě v září. Pojedou se v Daugavpilsu ve dvou dnech po sobě 25. a 26. září. Finále je na programu o měsíc později 24. a 25. října v britském Belle Vue.

Odložena byla v minulém týdnu i Grand Prix Challenge, z níž vzejdou tři účastníci světového šampionátu pro rok 2021. Žarnovica měla finále kvalifikace hostit 11. července, slovenští pořadatelé teď hledají nový termín. Už dříve byly bez náhrady zrušeny všechny čtyři kvalifikační závody o postup do Grand Prix Challenge.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme