Praha uvidí dva závody plochodrážní Grand Prix, pojedou se v září

V Praze se letos nakonec uskuteční dva závody plochodrážní Grand Prix. Světová elita se v české metropoli představí 18. a 19. září. Přepracovaný kalendář šampionátu poznamenaného pandemií koronaviru tvoří celkem čtyři dvojzávody a dalšími zveřejněnými pořadateli jsou už jen polská města.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český plochodrážní závodník Václav Milík | Foto: Mikael Fritzon/TT News Agency | Zdroj: Reuters

Mezinárodní motocyklová federace FIM a promotérská společnost BSI oznámily, že seriál začne 28. a 29. srpna ve Varšavě, bude pokračovat 11. a 12. září v Gorzówě a po závodech na Markétě vyvrcholí v Toruni 3. října. Na termín 2. října organizátoři MS zatím pořadatele nezveřejnili.

Závod plochodrážní Grand Prix v Praze je kvůli pandemii koronaviru přeložen na září

Číst článek

„Formát dvou závodů mistrovství světa po sobě jdoucích je pro pražský stadion novinkou. Zároveň je to šance pro ty fanoušky, na které se nedostalo po zastavení předprodeje,“ uvedl pořadatelský Auto klub Markéta na svém webu. Dodal, že vzhledem ke vládním opatřením se oba závody uskuteční s omezeným publikem, a nevyloučil, že v případě jejich zpřísnění počítá dohoda s promotérem s tím, že se pojede i bez diváků.

„Na sobotní závod (19. září) je kapacita již téměř naplněna z předchozího předprodeje. Na páteční závod bude předprodej zahájen, nebude to ale dříve než v půlce srpna,“ konstatoval klub.

Z původního kalendáře Grand Prix zůstaly v termínové listině při poslední redukci jen tři závody včetně pražského, který byl z originálního červnového termínu přeložen na 19. září, a finále v Toruni. Definitivně zrušen teď byl závod ve Vojensu a dánské město bude dějištěm až v příštím roce.

Česká republika zůstala v kalendáři jako jediná země vedle Polska, které je v sezoně zdecimované celosvětovou zdravotní situací baštou ploché dráhy. Koná se tam špičkově obsazená extraliga a tamní ovály byly dějištěm pětidílného mistrovství Evropy, jež dnes večer vyvrcholí právě v Toruni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme