Plochodrážní GP v Praze vyhrál Lindgren, Milík skončil jedenáctý

Plochodrážní Grand Prix České republiky vyhrál Švéd Fredrik Lindgren. Druhý v Praze skončil velmi těsně za vítězem Polák Patryk Dudek, třetí byl Emil Sajfutdinov z Ruska. Brit Tai Woffinden, který v české metropoli kraloval v letech 2013 až 2015, finále nedojel.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

69. Zlatá přilba Pardubice (ilustrační foto)

Závody na ploché dráze (ilustrační foto). | Zdroj: Reuters

Václav Milík, jenž startoval na divokou kartu, nenavázal na stadionu Markéta na loňskou senzační třetí příčku a dojel se šesti body jedenáctý. Milík začal na břevnovském oválu nulou, přesto byl až do posledního vystoupení v základním rozpisu ve hře o postup do semifinále.

Přes 350 metrů dlouhá trať, 16 závodníků. Na plochodrážním mistrovství světa v Praze opět pojede Milík

Dvaatřicetiletý Lindgren měl jakožto favorit večera sice o něco pomalejší rozjezd a po třech jízdách měl na kontě jen pět bodů, přesto nakonec došel až do finále. V něm se prodral k vítězství v posledních metrech a navázal tak na prvenství z úvodního podniku Grand Prix mistrovství světa z Varšavy.

Náhradníci pro pražský podnik, jimiž byli čeští plochodrážníci Josef Franc a Eduard Krčmář, do závodu nezasáhli.

Grand Prix České republiky, závod MS na ploché dráze v Praze:
Finále: 1. Lindgren (Švéd.), 2. Dudek (Pol.), 3. Sajfutdinov (Rus.), 4. Woffinden (Brit.),
další pořadí: 5. Janowski (Pol.), 6. Doyle (Austr.), 7. Pedersen (Dán.), 8. A. Laguta (Rus.), 9. Žagar (Slovin.), 10. Hancock (USA), 11. Milík (ČR).

Průběžné pořadí (po 2 z 10 závodů): 1. Lindgren 32, 2. Woffinden 31, 3. Dudek 24, ...16. Milík 6.