Polák Bodnar nadějný únik nedotáhl, ve spurtu popáté vládl Kittel

Necelý půlkilometr před cílem skončil únik Poláka Macieje Bodnara v 11. etapě Tour de France. Následný spurt znovu ovládl Marcel Kittel, který vyhrál už svou pátou etapu v letošním ročníku.

Pau/Francie Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítěz jedenácté etapy Tour de France Marcel Kittel

Vítěz jedenácté etapy Tour de France Marcel Kittel | Zdroj: Reuters

Žlutý dres před dvěma náročnými dny v Pyrenejích uhájil Brit Chris Froome. Obhájce titulu dojel v hlavním pelotonu na 27. místě a v průběžném pořadí dál vede o 18 sekund před Fabiem Aruem z Itálie.

Štybar pomáhal v závěru 203,5 km dlouhé trasy z Eymetu do Pau v čele pelotonu stupňovat tempo a stahovat náskok Macieje Bodnara. Polský jezdec stáje Bora, který byl dlouho v úniku, měl ještě deset kilometrů před cílem náskok 37 sekund, po pěti kilometrech se ale ztenčil na 20 sekund a pár set metrů před koncem ho peloton pohltil.

V závěru se pak prosadil devětadvacetiletý Kittel, jenž se na Tour de France radoval z etapového prvenství už počtrnácté v kariéře. Pátým letošním triumfem si navíc upevnil vedení v boji o zelený dres v bodovací soutěži.

Z trojice českých cyklistů dorazil v hlavním pelotonu do cíle jako první Roman Kreuziger na 56. místě těsně za Bodnarem a zůstal na 25. místě průběžného pořadí. Ve stejném času jako vítěz dojel i 107. Ondřej Cink, Štybar dorazil s minutovým odstupem na 142. příčce.

Cyklistický etapový závod Tour de France - 11. etapa (Eymet - Pau, 203,5 km):
1. Kittel (Něm./Quick-Step) 4:34:27, 2. Groenewegen (Niz./LottoNL), 3. Boasson Hagen (Nor./Dimension Data), 4. Matthews (Austr./Sunweb), 5. McLay (Brit./Fortuneo), 6. Cimolai (It./FDJ), 7. Greipel (Něm./Lotto-Soudal), 8. Bouhanni (Fr./Cofidis), 9. Swift (Brit./SAE Team Emirates), 10. Wyss (Švýc./BMC), ....56. Kreuziger (ČR/Orica), 107. Cink (ČR/Bahrajn Merida) všichni stejný čas, 142. Štybar (ČR/Quick-Step) -1:10.
Průběžné pořadí:
1. Froome (Brit./Sky) 47:01:55, 2. Aru (It./Astana) -18, 3. Bardet (Fr./AG2R) -51, 4. Urán (Kol./Cannondale) -55, 5. Fuglsang (Dán./Astana) -1:37, 6. D. Martin (It./Quick-Step) -1:44, 7. S. Yates (Brit./Orica) -2:02, 8. Quintana (Kol./Movistar) -2:13, 9. Landa (Šp./Sky) -3:06, 10. Bennett (N. Zél./LottoNL) -3:53, ...25. Kreuziger -21:06, 50. Cink -43:22, 82. Štybar -1:00:23.