'Překvapilo mě kolik lidí přišlo na semifinále,' říká hlavní hvězda evropského šampionátu Ondřej Synek

Bronzového medailistu z poslední olympiády Ondřeje Synka těší na domácím evropském šampionátu velká podpora publika. Hlavní cílem na mistrovství Evropy byl postup do finále. Teď už čeká Synka první ostrý souboj sezóny.

Račice (Litoměřicko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek | Zdroj: Reuters

„Zrovna jsem se vyveslovával, když začali tleskat. Tak jsem jim zamával. Myslím, že je to i pro ty diváky takový hezký gesto. Vím, že tam jsou," popisoval poděkování nadšeným divákům Radiožurnálu Ondřej Synek.

„I lidí na tribuně bylo hodně, což mě překvapilo na sobotu na semifinále. Doufám, že zítra bude úplně narváno," věří elitní český skifař.

Doufá, že ho diváci poženou i během nedělní finálové jízdy. Při té semifinálové ho sledoval i jeden speciální host. Premiér Bohuslav Sobotka. Na vzájemné setkání ale nedošlo.

„Nemluvil. Protože je premiér, tak zase musel někam jet. Já jsem si musel dát kolečko na vyveslování a on už musel někam 

Ondřej Synek postoupil hladce do finále. Dařilo se i českému dvojskifu a dvojce bez kormidelníka

Číst článek

jet. Ale drží palce," popisuje (ne)setkání bronzový medailista z Ria.

Základní cíl pro Račice už Synek splnil. Postoupil do finále. V tom ho čeká první ostrý souboj této sezóny.

„Včera to bylo takový spíš na půl plynu. Ani dneska to nebylo tak naplno. Dostávám se do toho tempa. Jedu pořád stabilně rychle a přede všema," uvědomuje si svoje možnosti Synek.

„Trošku se změnily povětrnostní podmínky najednou. Celou dobu foukalo po a najednou protivítr. Což mě docela pobavilo, protože než jsem šel na vodu, tak mi trenér holek z dvojskifu řekl, že když posledních 500 metrů nebudu moct tak mi když tak pomůže vítr," směje se jistý finalista.

 

Mirko Vasić, bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme