Překvapivý úspěch plochodrážníka Václava Milíka. Při domácím závodu Grand Prix skončil třetí

Český plochodrážní jezdec Václav Milík skončil v domácí Grand Prix třetí, když se jako první český jezdec dostal na oválu břevnovského stadionu Markéta do finále. Nejlepším českým výsledkem na tomto podniku dosud bylo páté místo Antonína Kaspera z roku 1999. Celý závod ovládl Australan Jason Doyle.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Milík při závodech na pražské Markétě | Zdroj: ČTK

Čtyřiadvacetiletý Milík předváděl po celý večer vynikající výkony. Před vyprodaným hledištěm vyhrál dvě z pěti rozjížděk a již před poslední z nich měl zajištěný postup mezi nejlepší osmičku.

V semifinále se vyvezl za čtyřnásobným světovým šampionem Gregem Hancockem z USA a postupovou pozici udržel před Slovákem Martinem Vaculíkem.

Ve finále se nezalekl velkých jmen a držel se hned za Australanem Doylem a Hancockem, přičemž Polák Patryk Dudek nedostal jedinou příležitost, aby ho obral o místo na pódiu. Doyle dokázal obhájit loňský triumf, úřadující mistr světa Hancock skončil druhý.

Milík třetí příčkou zároveň výrazně vylepšil osobní maximum v GP České republiky. Ze startovní pozice 16 jako držitel divoké karty startoval čtvrtým rokem za sebou.

Již v roce 2012 okusil závod v jedné jízdě jako náhradník. Jeho dosud nejlepším výsledkem byla 15. příčka.

Do pražského závodu v minulosti zasáhli z pozic náhradníků i Josef Franc, který jel dvakrát, a Matěj Kůs. Na body však nedosáhli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme