Přes 'skupinu smrti' do osmifinále. Bělorusky budeme mít rozebrané, věří kouč volejbalistek Pommer

Podle papírových předpokladů měly české volejbalistky dnes letět z mistrovství Evropy domů. Jenže ve skupině se přes favority probily do vyřazovacích bojů a v Ázerbájdžánu ještě pár dní zůstanou.

Gandža/Ázerbájdžán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ženská volejbalová reprezentace | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

„Půl roku jsme se bavili o tom, že je to skupina smrti. Byly tam dva obrovsky silné týmy a jeden, se kterým se budeme prát. Povedlo se nám ho porazit a jedeme dál,“  těšilo Zdeňka Pommera. Tím týmem, kterého dokázala česká reprezentace porazit, je Belgie.

Češky nezvládly zápas o druhé místo. S Nizozemkami prohrály 1:3

Číst článek

Se dvěma favority, tedy olympijskými medailistkami ze Srbska i úřadujícími vicemistryněmi z Nizozemska sice jeho svěřenkyně prohrály, ale dokázaly s nimi v zápasech hrát vyrovnané sety. Právě to může být velkým příslibem pro vyřazovací boje.

V osmifinále navíc narazí české volejbalistky na Bělorusko, které rozhodně nedosahuje kvalit soupeřů ze skupiny.

„Bude to lehčí než zápasy se Srbkami a s Nizozemkami, ty jsou někde jinde. Bude to zápas, na který se připravíme a půjdeme do něho naplno, rozhodně nic nepodceníme,“ je přesvědčená nahrávačka Kateřina Valková.

„Především musíme zůstat na zemi, protože každý den je jiný, na Evropě si soupeře nevybíráte. Musíme navázat na výkony ze skupiny. Ty už budou za námi, my se musíme koukat dopředu,“ krotí mírnou euforii trenér Zdeněk Pommer.

Během pondělka čeká české reprezentantky přesun do Baku a večerní trénink. V úterý už osmifinálový duel s Běloruskem. 

„Věřím našemu statistikovi a celému realizačnímu týmu, že Bělorusky budeme mít rozebrané. Známe je ze sparringů a určitě půjdeme bojovat o vítězství a další postup,“ věří Zdeněk Pommer.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme