Nebudu klub prodávat, ale chci ho dát někomu, kdo se o něj bude starat, říká Jansta po konci v Nymburce

Původní profesí právník Miroslav Jansta, dnes už zkušený sportovní funkcionář, vstoupil do basketbalového Nymburka v roce 1995. Klub z pozice prezidenta a majitele dotáhl ze 4. ligy do nejvyšší soutěže. A v ní už 14 let tým kraluje. Po další úspěšné obhajobě titulu ale Jansta oznámil, že v Nymburce pokračovat nebude.

Nymburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Jansta oznámil konec svého působení v basketbalovém Nymburce. | Foto: Filip Jandourek

„Začal jsem to dělat v roce 1995 náhodou, protože jsme tady měli dobrý dorost. V roce 1992 jsem začal soukromě podnikat a Zzačalo se mi dařit, tak jsem s bratrem začal financovat. Potom jsme postoupili do třetí ligy, kde jsme byli dvě sezony, pak do druhé a nakonec i do první,“ vzpomínal Miroslav Jansta pro Radiožurnál na úplné začátky. 

Přehrát

00:00 / 00:00

Prezident a majitel basketbalového Nymburka Miroslav Jansta oznámil, že v klubu končí.

Z jeho Nymburka se teď stal po zisku 14. titulu v řadě hegemon. Takový jakým nebyly na přelomu století ani v ženské lize brněnské Žabiny. Jejich rekordní sérii totiž v úterý večer Středočeši překonali. Jenže v pohárové Evropě na výraznější úspěch čekal Jansta s Nymburkem marně.

A právě po letošním vyřazení v play off Ligy mistrů přišel zlom, i když o odchodu z klubu už uvažoval dva roky od tragické smrti svého bratra.

„Před měsícem jsem na výkonném výboru basketbalové federace oznámil, že končím jako prezident a během řádů měsíců tady bude nový majitel. Nebudu to prodávat, ale chci to dát někomu, kdo se o to bude starat, protože se na tom nedá vydělat, je to starost a dotování. Dá se vydělat na hokeji, fotbale…,“ říkal po vyhraném finále Miroslav Jansta.

Pod jeho vedením Nymburk vychoval několik hráčů evropského kalibru a pár jich odešlo dokonce rovnou do NBA. Budoucnosti klubu se ale fanoušci prý bát nemusí.

„Další sezonu zajistím, takže není potřeba se obávat o to, aby tady byl basketbal. Zkusím se s někým dohodnout, aby to udržel dlouhodobě, aby to bylo pět, deset let na špičkové úrovni,“ dodal Miroslav Jansta, který zůstává v čele České basketbalové federace, České unie sportu a také místopředsedou Českého olympijského výboru. 

Jakub Kanta, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme