Přindiš, Prskavec, Hradilek, Fišerová i Říhová. Pět z šesti českých slalomářů postoupilo do semifinále MS

Pět ze šesti českých reprezentantů postoupilo z kvalifikace do semifinále mistrovství světa ve vodním slalomu v Seu d'Urgell. Hned v první jízdě uspěli kajakáři Vít Přindiš, Jiří Prskavec a kanoistka Tereza Fišerová, odpoledne je doplnili na druhý pokus Vavřinec Hradilek a Eva Říhová. Neuspěla pouze Kateřina Havlíčková.

Aktualizováno Seu d'Urgell (Španělsko) (Aktualizováno: 15:49 27. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ze silné reprezentační skupiny kajakářů začal nejlépe Přindiš, který byl čtvrtý. „Vytyčil jsem si cíl sjet to první jízdou do třicítky, což se mi podařilo. Ne, že by mi bylo jedno, jak jsem dopadl, protože v neděli se startuje hodně brzy ráno, takže jsem doufal, že budu trošku výš, abych měl lepší výchozí pozici,“ řekl Přindiš.

Kajakářky slaví zisk olympijského místa i postup. Na šampionátu uspěli v kvalifikaci i muži

Číst článek

Spokojený byl i Prskavec, který skončil hned za Přindišem. „V kvalifikaci člověk nechce hlavně udělat zbytečnou chybu. V prvních brankách mi to úplně nejelo. Pak jsem střed zajel výborně, bez problémů a věděl jsem, že mám najeto, tak přišla druhá chybička, když jsem chtěl jet dole přímo a otočil jsem erku. Celkově nemůžu být nespokojený. Forma je, uvidíme, jak to půjde dál,“ řekl letošní celkový vítěz Světového poháru.

Do opravy musel jen Hradilek, který hned na začátku první kvalifikační jízdy dostal padesátisekundovou penalizaci za nesprávné projetí branky. Druhé kolo ale zvládl bez chyby, i když v cíli u jeho jména opět dlouho svítila hvězdička a rozhodčí řešili jeho možný kontakt s brankou. Penalizaci ale tentokrát nedostal.

„Já jsem byl celkem v klidu, protože jsem věděl, že když pojedu průměrnou jízdu, tak to zvládnu, protože se mi jezdí docela dobře a mám formu. Samozřejmě druhá jízda není nikdy snadná, protože člověk nechce udělat chybu a nemůže se odvázat. Bylo by smutné končit po dvou jízdách,“ uvedl Hradilek, jenž si nebyl vědom, kde mohl udělat chybu.

Čeští kajakáři i kajakářky získali na mistrovství světa stříbro v závodě hlídek

Číst článek

„Šel jsem si udělat oběd, na pokoji jsem si ho uvařil na vařiči. Přítelkyně se učí na státnice, tak jsem tam byl s ní na pokoji a užívali jsme spolu stresy, ale já to mám v hlavě docela srovnané, takže jsem se nijak neklepal a snažil jsem se zkoncentrovat na jízdu. Už jsem to párkrát zažil,“ řekl Radiožurnálu Hradilek ke svému programu mezi jízdami.

Výhodný semifinálový čas

Přindiš i Prskavec si pochvalovali, že v neděli půjdou na start až v závěru semifinálového bloku. „Nejsem ranní ptáče, po ránu je tady navíc chladno, a když tu jste na osmou, chce to mít bundu a mikinu,“ řekl Přindiš. „Celkově trvá to semifinále hodinu a půl, což je z hlediska spánku docela dobrý rozdíl,“ souhlasil Prskavec.

Hradilek s brzkým začátkem problém nemá. „Já se na neděli opravdu hodně těším. Pojedu mezi prvními, ale to není problém. Jen tu bývá dost zima, ale vezmu si dlouhou bundu,“ řekl dvaatřicetiletý stříbrný olympijský medailista z Londýna.

Z trojice českých singlkanoistek uspěla na první pokus jen Fišerová. Česká reprezentantka si uvědomuje, že by musela udělat velkou chybu, aby z kvalifikace nepostoupila.

„Každopádně se to snažím brát takhle, protože je tam přeci jen o jednu nervózní jízdu míň. Z tohohle hlediska je to pro mě lepší, že si říkám, že si kvalifikaci sjedu, abych si udržela pozici do semifinále, kterou chci. Většinou to tak zatím funguje,“ řekla Fišerová. Z druhé kvalifikace ji poté doplnila Říhová. 

jsu, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme