Pro další vývoj to vůbec nic neznamená, říká kajakář Prskavec po vyhrané kvalifikaci

Na mistrovství Evropy vodních slalomářů v pražské Troji budou ve hře první medaile. Bojovat o ně chtějí i světoví šampioni Jiří Prskavec a Ondřej Tunka. Jejich kvalifikační cesta byla hodně rozdílná.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Jiří Prskavec

Kajakář Jiří Prskavec | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

„Potěší to. Tak nějak jsem si ověřil, že forma, která byla na nominacích, tam je furt, takže je to taková jistota, že jsem dobře připraven. Ale pro další vývoj to vůbec nic neznamená, to je jasné,“ říká Jiří Prskavec.

Mistrovství Evropy vodních slalomářů je po 20 letech v Praze. Celý víkend budou bojovat o medaile i Češi

Číst článek

Ano, za vítěznou kvalifikaci opravdu žádný bonus není, Jiří Prskavec bude muset stejně jako každý jiný zvládnout dopolední semifinále a pak mít ve finále co možná nejrychlejší výsledný čas.

Ale aspoň mohl nabrat ony dobré pocity a sebevědomí, to úřadující mistr světa Ondřej Tunka tak spokojený být nemohl, vypadnutí odvracel až ve druhé kvalifikační jízdě.

„Určitě jsem byl trochu nervózní a asi to na té jízdě bylo vidět,“ připouští Tunka.

Nakolik nervózní budou čeští mistři světa i další domácí závodníci v semifinále a finále evropského šampionátu a jestli budou ve Vltavě tak úspěšní jako obvykle, se dozvíte v sobotu dopoledne. Semifinálový program je na programu od 9.20.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme