Pro mě je start na domácí půdě vždycky nádherný, říká o pražském mistrovství Evropy v roce 2020 Krpálek

České judo zažívá skvělé časy. Olympijský šampion z Ria Lukáš Krpálek se stal mistrem Evropy v kategorii nad 100 kg a Praha se může chystat na pořádání evropského šampionátu v olympijském roce 2020

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek při poslední olympiádě | Zdroj: Reuters

„Z toho máme obrovskou radost, že mistrovství Evropy bude v Praze. Bude to v olympijském roce, bude to poslední nominační turnaj před olympiádou, bude to velký turnaj. Jsem hrozně rád, že to bude tady v Praze. Pro mě byl start na domácí půdě vždycky něco nádherného,“ říká čerstvý mistr Evropy ve váhové kategorii nad 100 kg judista Lukáš Krpálek.

Krpálek se představí před domácím publikem, Praha bude v roce 2020 hostit mistrovství Evropy v judu

Číst článek

„Letos jsem startoval na Evropském poháru tady v Praze, a když člověk nastupuje před tou plnou halou, která ho žene dopředu, tak to je něco nádherného,“ vzpomíná Krpálek na březnový turnaj,

Ten před domácím publikem vyhrál. V roce 2020 budou mít fanoušci juda v Čechách další možnost vidět olympijského šampiona z Ria na vlastní oči.

„Určitě je to významný argument mít olympijského vítěze. Je to jeden z důležitých argumentů,“ přiznává předseda Českého svazu juda Jiří Dolejš, že Krpálkovy úspěchy kandidatuře hodně pomohly.

Praha naposledy hostila mistrovství Evropy v roce 1991. Šampionát tehdy startoval den poté, co Krpálek slavil svůj první půlrok na světě.

Lukáš Krpálek sbírá tituly, ne hvězdné manýry

Číst článek

„Výzva to bude nejenom pro mě, ale i pro všechny české judisty, aby se na to maximálně připravili a aby se prali o co nejlepší umístění,“ uvědomuje si nejlepší český judista.

Pro něj a další české reprezentanty bude mistrovství Evropy v Praze v roce 2020 také generálkou před olympijskými hrami v Tokiu.

„Olympiáda v Tokiu, kde vlastně judo vzniklo, to bude něco nádherného. Já se hrozně moc těším,“ dodává judista.

Toho tedy čekají v roce 2020 dvě velké akce. Mistrovství Evropy v Praze a olympijské hry v kolébce juda, Tokiu.

Tomáš Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme