Průběžně nejlepší Čech mezi motocykly na Dakaru končí. Ondřej Klymčiw byl v bezvědomí převezen do nemocnice

Motocyklista Ondřej Klymčiw havaroval ve třetí etapě Rallye Dakar a soutěž pro něj předčasně skončila. Jedenáctý muž loňského ročníku byl i letos dosud nejlepším Čechem v kategorii a po neděli mu patřilo 24. místo.

Aktualizováno San Juan de Marcona (Aktualizováno: 18:48 8. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Klymčiw je nejlepším českým motorkářem | Foto: Ondřej Klymčiw Official

V pondělí se ještě na čtvrtém ze sedmi kontrolních bodů držel na 28. pozici, ale poté měl havárii a podle informací z facebookového profilu svého týmu putoval v bezvědomí do nemocnice v Limě.

Martin Prokop dostal na Rallye Dakar penalizaci za dvojnásobné projetí cílem. Průběžně je čtrnáctý

Číst článek

V odpoledních hodinách se informace potvrdila a Klymčiw se objevil na listině odstupivštích závodníků. Pořadatelé rallye však zatím oficiální zprávu ke zdravotnímu stavu českého jezdce nevydali.

Je to první český účastník jubilejního 40. ročníku slavné rallye, který oficiálně opustil závodní pole.

Klymčiw startoval na Dakaru počtvrté, v loňském roce skončil jedenáctý. Havárie ukončila jeho snažení i před dvěma lety, kdy si po pádu ve vysoké rychlosti vykloubil kyčel a poranil pánev, slezinu a hrudník.

Třetí etapu z Pisca do San Juan de Marcona, na které bylo 298 měřených kilometrů, vyhrál obhájce prvenství Brit Sam Sunderland a dostal se do čela průběžného pořadí. Z Čechů jsou zatím v cíli Milan Engel a Jan Brabec, kterým patří v předběžných výsledcích 36., respektive 39. místo.

jař, jgr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme