Pyrenejskou etapu Tour de France vyhrál Bardet. Froome přišel o žlutý dres

První horskou etapu v Pyrenejích a celkově 12. etapu Tour de France vedoucí z Pau do Peyragudes vyhrál Francouz Romain Bardet. Druhý byl v cíli Kolumbijec Rigoberto Uran. Třetí skončil Ital Fabio Aru, který připravil Chrise Froome o žlutý dres pro vedoucího jezdce celkového pořadí.

Peyragudes Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romain Bardet je vítězem dvanácté etapy Tour de France.

Romain Bardet je vítězem dvanácté etapy Tour de France. | Zdroj: Reuters

Ve třetí nejdelší etapě letošní Tour o délce 214,5 kilometrů se mohli po sprinterských etapách převést vrchaři, kterým náročné stoupání vyhovuje.

Fabio Aru šel asi čtyři sta metrů do cíle do úniku stejně jako Romain Bardet a Dan Martin, Chris Froome se pokusil držet s nimi, ale tempo v prudké pasáži nezvládl a v cíli byl se ztrátou 20 sekund. Aru tak sebral Britovi žlutý dres vůbec poprvé v historii. Když ho totiž v předchozích ročnících Froome získal, tak ho sundal až v cíli. Celkově ztrácí Froome na Arua šest sekund.

Nejlépe z Čechů dojel ve dvanácté etapě Roman Kreuziger na 33. místě (průběžně 25.), Ondřej Cink byl 72. a Zdeněk Štybar dojel na 172. příčce.

Pětatřicet kilometrů do cíle se na čele na chvíli osamostatnil Thomas De Gendt, ale během chvíle se k němu přidal Stephen Cummings. Ten nastoupil tři kilometry před vrchařskou prémií mimořádné kategorie na vrchu Port de Balès a připsal si 20 bodů. Drželi se ho Thomas De Gendt a Cyril Gautier, který měl potom při sjezdu pád, ale vrátil se do závodu.

Asi čtrnáct kilometrů do cíle dva nejlepší jezdci celkové klasifikace Chris Froome a Fabio Aru sjeli z vozovky mezi diváky, ale v pořádku se přidali k pelotonu. V čele závodu se neustále držel Cummings, který byl dostižen osm kilometrů do cíle a byl oceněn jako největší bojovník etapy.

Cyklistický etapový závod Tour de France - 12. etapa (Pau - Peyragudes, 214,5 km):
1. Bardet (Fr./AG2R) 5:49:38, 2. Urán (Kol./Cannondale), 3. Aru (It./Astana) oba -2, 4. Landa (Šp./Sky) -5, 5. Meintjes (JAR/SAE Team Emirates) -7, 6. D. Martin (Ir./Quick-Step) -13, 7. Froome (Brit./Sky) -22, 8. Bennett (N. Zél./LottoNL), 9. S. Yates (Brit./Orica) oba -27, 10. Nieve (Šp./Sky) -1:28, ...33. Kreuziger (ČR/Orica) -11:30, 72. Cink (ČR/Bahrajn Merida) -20:08, 172. Štybar (ČR/Quick-Step) -34:46.
Průběžné pořadí:
1. Aru 52:51:49, 2. Froome -6, 3. Bardet -25, 4. Urán -35, 5. D. Martin -1:41, 6. S. Yates -2:13, 7. Landa -2:55, 8. Quintana (Kol./Movistar) -4:01, 9. Bennett -4:04, 10. Meintjes -4:51, ...26. Kreuziger -32:20, 55. Cink -1:03:14, 107. Štybar -1:34:53.

nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít