Zakryjte si tetování, prosí pořadatelé mistrovství světa ragbisty. Obávají se spojení s Jakuzou

Pořadatelé mistrovství světa v ragby oslovili týmy s neobvyklou prosbou. Na šampionátu v Japonsku v příštím roce by si hráči měli zakrýt tetování. V zemi vycházejícího slunce totiž spojeno především se zločineckou organizací Jakuza.

Tokiio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TJ Perenarovi by se na MS mohlo stát, že ho místní budou považovat za člena Jakuzy. | Foto: Ross Setford | Zdroj: Reuters

Světová ragbyová federace požádala všech 20 týmů, které se mistrovství světa zúčastní, a jejich fanoušky, aby při pobytu v Japonsku nosili na veřejných místech svá tetování zakrytá.

‚Pro tyhle zápasy ragby hraju.‘ Čeští borci porazili New Zealand Ambassador's

Číst článek

„Když jsme to téma někdy vloni otevřeli, očekávali jsme frustrovanou reakci, ale žádná nepřišla. Hráči chtějí respektovat japonskou kulturu,“ řekl podle BBC ředitel turnaje Alan Gilpin.

Zatímco třeba na Novém Zélandu je tetování tradičně znakem společenského postavení, udatnosti bojovníka nebo zkrátka ozdobou, v Japonsku je dáváno do spojitosti především se zločineckou organizací Jakuza, která má podle odhadů přibližně 60 tisíc členů.

„Japonce informujeme o tom, že lidé s tetováním okolo mistrovství světa nejsou součástí Jakuzy,“ dodal Gilpin.

Lidé s tetováním často nejsou vpouštěni například do termálních lázní Onsen. Tetovaní ragbisté by tak měli na veřejných místech nosit dlouhé rukávy, zápasů se žádné omezení týkat nebude.

„Když nějaký náš tým letí na turné, snaží se respektovat zvyky a kulturu. Jinak to nebude ani když v letošním a příštím roce navštívíme Japonsko,“ řekl šéf novozélandské výpravy Nigel Cass webu Stuff.

Deváté mistrovství světa v ragby začíná v Japonsku přesně za rok zápasem domácího Japonska s Ruskem v Tokiu. Titul mistrů světa se potřetí za sebou pokusí získat Novozélanďané.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme