Ragbisté Ruska prohráli se Samoou a neuspěli ani ve druhém utkání na světovém šampionátu

Samoa porazila ve svém prvním vystoupení na ragbyovém mistrovství světa Rusko 34:9. Ve skupině A má pět bodů a dotáhla se na vedoucí Irsko a Japonsko. Rusové zůstávají i po svém druhém utkání bez bodu.

Kumagaja Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ragbista Samoy pokládá pětku

Ragbista Samoy pokládá pětku | Foto: ANNEGRET HILSE | Zdroj: Reuters

Rusové po prvním poločase vedli 6:5 díky dvěma úspěšným trestným kopům Jurije Kušnarjova. Naopak kopáčovi soupeře Tusimu Pisimu se nedařilo a neproměnil ani jeden ze tří úvodních pokusů na háčko.

Tři bratři. All Blacks spoléhají při cestě za zlatým hattrickem na sourozeneckou souhru

Samoa navíc přestála osmiminutovou pasáž bez dvou hráčů potrestaných žlutou kartou.

Po přestávce ale favorit zabral a k jedné pětce z prvního poločasu přidal dalších pět. Dvakrát se prosadili oba křídelníci Ed Fidow a Alapati Leiua a pomohli svému týmu k bonusovému bodu za čtyři položení.

„Přijeli jsme do Japonska s jasným cílem – ukázat odhodlání, získat respekt a předvést, že umíme zahrát dobré ragby. Jsme na dobré cestě. Poděkování patří všem mým spoluhráčům i našim soupeřům,“ řekl v emotivním rozhovoru po utkání ruský kapitán Vasilij Artěmjev.

Rusko nevyhrálo ani ve svém dvanáctém utkání na světovém šampionátu. Program mistrovství pokračuje ve středu od 7.15 zápasem Fidži s Uruguayí.