Ragbisté Anglie zaplatí pokutu za chování při novozélandské hace, překročili totiž půlicí čáru

Angličtí ragbisté dostali pokutu za svoje chování před sobotním semifinálovým utkáním s Novým Zélandem na mistrovství světa v Japonsku. Oznámila to Světová unie ragby, výši pokuty nezveřejnila. Anglie zvítězila 19:7 a překazila All Blacks útok na třetí titul za sebou. V sobotním finále se utká s Jihoafrickou republikou.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tradiční novozélandská haka před semifinálovým zápasem na ragbyovém mistrovství světa. | Foto: Tadashi Miyamoto | Zdroj: Reuters

Tradiční úvodní soupeřově hace čelili Angličané ve formaci písmene V, které symbolizuje vítězství. Několik hráčů přitom překročilo půlící čáru, což zápasový protokol zakazuje. Nestáhli se ani poté, co je na to opakovaně upozornili rozhodčí. Video následně vzbudilo obrovský ohlas na sociálních sítích.

Finále mistrovství světa v ragby nabídne souboj Anglie a Jihoafrické republiky

Číst článek

„Nechtěli jsme jen stát a nechat je, aby se k nám přiblížili,“ řekl anglický kapitán Owen Farrell. „Jejich reakce byla skvělá a nápaditá,“ prohlásil novozélandský trenér Steve Hansen. „Nedostali pokutu za to, jak reagovali, ale za to, že překročili půlicí čáru,“ dodal.

Před finále MS 2011 na haku obdobně reagovali Francouzi a dostali pokutu 2500 liber (zhruba 75 tisíc korun), kterou museli věnovat na dobročinné účely. Novozélanďané tehdy zvítězili 8:7 a po 24 letech dosáhli na druhý titul.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme