Favorizovaný Wales zahájil ragbyový šampionát pohodlnou výhrou s Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali.

Toyota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas mistrovství světa v ragby mezi Walesem a Gruzií

Zápas mistrovství světa v ragby mezi Walesem a Gruzií | Foto: MATTHEW CHILDS | Zdroj: Reuters

Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Pikantní přestup. Vyřazený australský ragbista Folau bude reprezentovat Tongu

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.