Ragbyový šampionát ruší kvůli tajfunu zápasy. Skotsko to může stát postup do čtvrtfinále

Pořadatelé mistrovství světa v ragby zrušili kvůli hrozícímu tajfunu Hagibis, který míří na Japonsko, sobotní zápasy Anglie s Francií a Nového Zélandu s Itálií. Otazník stále visí nad nedělním duelem domácí reprezentace se Skotskem, jehož odvolání by přímo ovlivnilo postupové ambice obou týmů.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skotové potřebují hrát a zvítězit, ideálně s bonusovým bodem, aby mohli jít dál. | Zdroj: Reuters

„Hagibis by měl být největším tajfunem této sezony. Může zasáhnout oblasti Tokio, Jokohama a město Tojota, Všude hrozí zastavení veřejné dopravy, z toho důvodu musíme udělat velmi těžké, ale myslím, že správné rozhodnutí - zrušit některé zápasy v ohrožených oblastech,“ řekl na tiskové konferenci, kterou sledoval Radiožurnál, ředitel turnaje Alan Gilpin.

Haka, cibi, siva tau. Bojové tance jsou atrakcí každého ragbyového šampionátu

Číst článek

Podle pravidel finálového turnaje mistrovství světa se zrušené zápasy ve skupinách nenahrazují a týmům se do tabulky započítá výsledek 0:0, za který oba dostanou dva body. Žádné bonusové body nemohou mužstva získat. Tato situace ale dosud nikdy v historii šampionátu nenastala.

Zatímco Anglie i Francie měly už předem místo ve čtvrtfinále jisté a obhájci titulu z Nového Zélandu si měli očekávanou výhrou nad Italy postup potvrdit, Skotové potřebují hrát a zvítězit, ideálně s bonusovým bodem, aby mohli jít dál.

O osudu zápasu se definitivně rozhodne v sobotu. Pokud se hrát nebude, postoupí do čtvrtfinále poprvé v historii Japonci. Skotsko by naopak skončilo mimo hru.

Tajfun Hagibis, který by měl být za poslední léta nejhorší tropickou bouří v regionu, by měl podle předpovědi udeřit na oblast Tokia a Jokohamy tento víkend. Očekává se, že doprovodné přívalové deště a silný vítr způsobí komplikace mimo jiné v dopravě či dodávkách energií.

Naprosto chápeme, že fanoušci Anglie, Francie, Nového Zélandu a Itálie budou zklamáni, ale věříme, že pochopí, že bezpečnost musí mít přednost, uvedli pořadatelé s dodatkem, že diváci dostanou zpět peníze za vstupenky. Sobotní duel Irska se Samoou ve Fukuoce by se měl uskutečnit podle plánu.

Zatím nikdy v historii šampionátu, který se hraje od roku 1987, nemuseli pořadatelé k rušení zápasů přikročit. Semifinále v roce 1995 mezi Jižní Afrikou a Francií bylo kvůli podmáčenému hřišti o několik hodin odloženo, tým uklízeček se smetáky ale nakonec situaci zachránil.

mva, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme