Automobilový jezdec Kolomý se na Dakaru nepředstaví, na start ho nepustí nehoda z testů před závodem

Automobilový jezdec Martin Kolomý havaroval při testu před nedělním startem Rallye Dakar a ve slavném závodu se nepředstaví. Martin Prokop, za jehož tým měl Kolomý startovat, na facebookovém profilu uvedl, že tým nestihne opravit auto tak, aby prošlo včas technickými přejímkami.

Džidda (Saúdská Arábie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Kolomý dosud závodil v kategorii kamionů. | Zdroj: Buggyra Racign

Kolomý, jenž dosud závodil v kategorii kamionů, otočil při nehodě svůj speciál ford několikrát přes střechu a stejně jako navigátor Jiří Stross zamířil na vyšetření do nemocnice.

Prokopovým navigátorem na Rallye Dakar bude Chytka, druhou posádkou vytvoří Kolomý se Strossem

Číst článek

„Někdy bohužel stačí vteřina a je všechno jinak. S Jirkou Štrossem do Dakaru 2020 neodstartujeme, nedovolí nám to technický stav vozidla ani ten můj, zdravotní,“ uvedl Kolomý na facebooku. Podle neoficiálních informací při nehodě poškodil bezpečnostní rám vozu.

Podle Prokopa Kolomý doplatil na nedostatek zkušeností s jízdou v osobním automobilu. „Bylo to nepříjemné místo, které nakopávalo a bohužel je nakoplo moc. A Martin, jak je zvyklý z kamionu, tak zřejmě reagoval jinak, než se reaguje v autě. Místo toho, aby přidal plyn, tak hodně dlouho brzdil, což se u kamionu dělá,“ uvedl Prokop na facebooku. „U auta se dává plný plyn, ať se děje, co se děje,“ doplnil.

Podle původních plánů měl Kolomý při rallye krýt Prokopovi záda a být připraven mu v nouzi pomoct. Na to nyní nedojde. „Bohužel to bude znamenat změnu strategie pro moje počínání. Tým bude muset jet v safety módu, jak jsme jezdili dříve. Nebudu moct tolik útočit. Dakar je ale o změnách, o přizpůsobení se a tak tomu bude i v letošním roce,“ dodal Prokop.

Šestačtyřicetiletý Kolomý se chystal na jedenáctou Rallye Dakar, doposud jel vždy s kamionem. Jeho maximem je páté místo z roku 2013.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme