Šoltys kvůli zranění nestihne Dakar. Za volantem Tatry v týmu Buggyra ho nahradí Nizozemec de Baar

Zranění připravilo pilota kamionu Tatra Martina Šoltyse o start na nadcházející Rallye Dakar. V týmu Buggyra ZM Racing jej nahradí Nizozemec Pascal de Baar, který tak bude řídit nový závodní speciál.

Roudnice nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Šoltys v kamionu Tatra Buggyra na Dakaru 2023

Martin Šoltys v kamionu Tatra Buggyra na Dakaru 2023 | Zdroj: Profimedia

„Musíme potvrdit, že Martin Šoltys kvůli rekonvalescenci po zranění přijde o start na Dakaru 2024. Podařilo se nám však zajistit adekvátní náhradu, abychom mohli pokračovat v testovacím programu s kapotovaným speciálem,“ uvedl šéf týmu Martin Koloc v tiskové zprávě. „Pascal de Baar je velmi zkušeným závodníkem a věřím, že spolupráce na projektu EVO3 bude fungovat,“ doplnil.

Kamion Tatra Buggyra Evo3, který měl Šoltys řídit | Zdroj: Buggyra Racing

Buggyra připravila pro další ročník slavné soutěže nový revoluční speciál Tatra, na jehož vývoji se Šoltys intenzivně podílel. „Přijít o debut Tatry Buggyra EVO3 těsně před startem se nedá ani popsat. Moc mě to mrzí, že jsem týmu takto zkomplikoval situaci. Je to smůla, ale to ke sportu patří. Teď se musím věnovat léčbě zranění, celému týmu budu držet palce aspoň z domova,“ řekl Šoltys.

De Baar měl v lednu původně za volantem MANu plnit roli rychlé asistence v barvách týmu Boucou Assistance. Když ale dostal nabídku od Buggyry, rád změnil plány. Čtyřiapadesátiletý Nizozemec v minulosti závodil za český tým MKR Technology.

‚Je to čest‘

„Vážím si toho, že Martin Koloc oslovil právě mě. Tatra má Dakaru už desítky let skvělé jméno a je to čest pilotovat tak výjimečný vůz, jakým je nová Tatra. I když se s ním seznámím až těsně před startem soutěže, věřím, že budu týmu přínosem,“ uvedl De Baar, jehož navigátorem bude krajan Gijsbert Verschoor. Mechanikem zůstává Tomáš Šikola.

Další ročník Rallye Dakar odstartuje v Saúdské Arábii 5. ledna. Barvy Buggyry budou vedle posádky De Baara hájit další dva kamiony, které budou řídit Jaroslav Valtr starší a Daniel Stiblík. Mezi osobními vozy se představí dcera šéfa týmu Aliyyah Kolocová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme