Dakarský deník: Bivak plný bahna, týmy kempovaly na silnici bez signálu

Stejně jako loni se Rallye Dakar potýká v Bolívii s přívalovými dešti. Ty vytopily poslední bolivijský bivak v Tupize. Tuny bahna znemožnily asistenčním autům vjezd, pořadatelé se i kvůli tomu rozhodli zrušit pro soutěžící dnešní měřený úsek do argentinské Salty.

Tupiza/Bolívie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náhradní bivak v Tupize | Zdroj: Buggyra Racing

Poslední bolivijský bivak v Tupize je plný bahna a těžší auta do něj nemohou. Jednotlivé týmy se poskládaly kolem silnice a máloco funguje.

Macík se na Rallye Dakar posunul na třetí místo, Prokop je sedmý

Číst článek

„Jak přijedou jezdci, mají povolenou malou asistenci a mohou hned vyrazit do Salty. Po té maratónské etapě na motorce bude trošku víc práce, ale hned razíme směr Salta,“ vysvětluje Radiožurnálu šéf MRG týmu Ervín Krajčovič.

Plocha, která byla pro týmy vyhrazená, byla v Tupize pod vodou, proto musely stát o několik kilometrů dál na nepřipraveném místě.

„Vjeli jsme do bivaku, kde jsme zapadli až po nápravy. Vytáhli nás a stojíme pět kilometrů od toho na hlavní silnici. Udělali z toho oficiální bivak, všechno se odehrává na jednoproudé silnici,“ popisuje Krajčovič.

Mechanici a řidiči doprovodných vozidel u nich zůstávali a hlídali je. Sám šéf byl u organizátorů a úkoloval své kolegy po vysílačce.

Podobně musely situace řešit i další posádky. „Do bivaku nás nepustili. Nechali nás stát na silnici s tím, že bivak je totálně pod vodou, že se tam přehnala nějaká šílená bouřka. Takže jsme zakempovali na silnici, kterou pro nás uzavřeli,“ říká manažer Buggyra Racing týmu Jan Kalivoda.

Na náhradních stanovištích ale nefungovaly mobilní sítě, v tu chvíli pomohl satelitní telefon. „Aspoň tímhle způsobem komunikujeme s Českou republikou a snažíme se informovat lidi doma. A hlavně naše kluky, jestli mají přijet,“ dodává Kalivoda.

Jan Říha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme