Celý Dakar v jedné bedně. V kategorii Malle Moto se závodníci musí spolehnout sami na sebe

Doby skromného zázemí při africké éře Rallye Dakar jsou pryč. Až na jednu výjimku – speciální motocyklovou kategorii Malle Moto, ve které musí závodníci zvládnout všechno sami.

San Juan de Marcona/Peru Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motocyklový závodník Jan Veselý. | Zdroj: Facebookový profil Jan Veseleý

„V jedné bedně je celý můj život na 14 dní Dakaru, je to obyčejná 80litrová plechová bedna, kde mám náhradní brýle, rukavice, filtry, nářadí, trošku oblečení a hygieny,“ říká Radiožurnálu jediný Čech v kategorii Malle Moto Jan Veselý.

Zraněný Prokop dojel na Dakaru v sedmé etapě desátý, v celkovém pořadí zůstává sedmý

Číst článek

Po sedmé etapě mu v hodnocení této třídy patří šestnácté místo. O pořadí ale tak úplně nejde. Důležité je dotáhnout už tak náročný závod jen vlastními silami do cíle.

„Pracujeme před kamionem, který je z jedné strany otevřený. Pořadatel nám bedny vozí z etapy do etapy, k bedně navíc máme jednu 80litrovou tašku,“ vysvětluje.

Motorkáři tak dojedou vyčerpaní do cíle náročné dakarské etapy třeba v osm večer. A po rychlé večeři se musí pustit do údržby stroje, ať chtějí, nebo nechtějí.

„Musím zvládnout klasický servis – vyměnit gumy, filtr a olej. A pak musím spravit všechno, co se mi povedlo za ten den rozbít. Ve sprše si vyperu věci a jdu spát,“ líčí svůj denní režim.

Spí ve stanu, stejně jako všichni všichni závodníci v kategorii Malle Moto. A ráno to všechno znovu začíná startem do nové etapy.

Jan Říha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme