Klymčiwa čeká další operace, lékaři v Limě mu odsají tekutinu z plic

Zraněný motocyklista Ondřej Klymčiw podstoupí v Limě další chirurgický zákrok, při kterém mu lékaři odstraní tekutinu z plic, na facebooku o tom informovala jeho manželka.

Lima Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Klymčiw | Foto: Ondřej Klymčiw Official

„Ondrův stav se i nadále zlepšuje, ale zítra bude muset absolvovat další chirurgický zákrok, při kterém mu zavedou drén do plic. Při dnešním vyšetření totiž odhalili v plíci tekutinu, kterou je třeba odsát,“ napsala Tereza Klymčiw na facebookový závodníka.

K poranění plíce zřejmě došlo během první operace, kdy mu lékaři v peruánském městě napravovali dva zlomené obratle, právě pohmoždění plic původní zákrok několikrát odložilo.

32letý Ondřej Klymčiw už se probudil z umělého spánku, ale lékaři jej stále udržují pod anestetiky. „Doufala jsem, že už ho přeloží na normální pokoj, ale to se prozatím odkládá. Musíme být trpěliví,“ napsala Tereza Klymčiw s tím, že o manželově stavu bude dál informovat.

Přilba na podporu Ondřeje Klymčiwa, který skončil po vážném úrazu ve třetí etapě v umělém spánku | Foto: Jan Říha | Zdroj: Český rozhlas

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme