Na Dakaru končí slavné jméno, devítinásobný mistr světa Loeb po dvou defektech v jedné etapě odstoupil

Rallye Dakar skončila v osmé etapě pro slavného Francouze Sébastiena Loeba. Devítinásobný mistr světa v automobilových soutěžích měl v pondělí dva defekty a k dispozici jen jedno náhradní kolo. Při souběžných technických potížích asistenčního vozu vzdal od 83. kilometru po opravě snahu o pokračování po předepsané trase rychlostní zkoušky.

Naúm (Saúdská Arábie) (Aktualizováno: 20:07 11. 1. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sébastien Loeb na letošní Rallye Dakar | Foto: Florent Gooden / Panoramic | Zdroj: ČTK

Po pozdním příjezdu do bivaku v Naúmu podle webu soutěže Loeb oznámil pořadatelům, že odstupuje.

Prokop na Dakaru dál uhání vstříc lepšímu umístění, posunul se i Michek. Jeden z favoritů měl nehodu

Číst článek

Druhý muž kategorie automobilů z roku 2017 a třetí z předloňska nedojel do cíle ani v roce 2018, při debutu v roce 2016 byl devátý. Na kontě má 14 etapových prvenství, ale letos vůbec poprvé žádné nepřidal.

Jeho nejlepším výsledkem bylo páté místo ve třetím dějství, do páté etapy se ale držel v první desítce. Pak ho začaly provázet obrovské potíže s technikou včetně prasklého zavěšení kol a přišel o šanci na dobrý výsledek. Před startem do osmé etapy figuroval až v páté desítce pořadí.

Loeb po čtyřech startech na Dakaru v Jižní Americe vloni při premiéře v Saúdské Arábii chyběl. Letos se mezi účastníky vrátil v barvách britského týmu Bahrain Raid Xtreme (BRX).

Nous devons abandonner le @DAKAR RALLY la mort dans l'âme ...

Nous sommes déçus pour l'équipe @Bahrain Raid Xtreme mais nous avons beaucoup d'enseignements à tirer de cette édition pour revenir plus fort l'an prochain 💪🏼

#BRX #RedBull #BFGoodrich #Bardahl #Sparco

18:13 – 11. 01. 2021

268 2656

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme