Rallye Šumava ovlivnila tragická událost. Po nehodě zemřela navigátorka, pořadatelé soutěž ukončili

Po vážné nehodě na Rallye Šumava zemřela spolujezdkyně. Při havárii v úvodní rychlostní zkoušce utrpěla zranění, kterým následně v nemocnici podlehla. Informoval o tom krajský policejní mluvčí Ondřej Hodan, na sociálních sítích tragickou událost potvrdili i pořadatelé. V sobotu večer organizátoři rozhodli o předčasném ukončení 58. ročníku závodu.

Plzeň (Aktualizováno: 20:58 20. 4. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve vedení Rallye Šumava byl v úvodu Václav Pech. Soutěž ale ovlivnila tragická událost, po které organizátoři rozhodli o předčasném ukončení 58. ročníku závodu

Ve vedení Rallye Šumava byl v úvodu Václav Pech. Soutěž ale ovlivnila tragická událost, po které organizátoři rozhodli o předčasném ukončení 58. ročníku závodu | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Organizátoři úvodního podniku českého šampionátu po úmrtí navigátorky Aleny Krejčíkové, která jela ve voze Subaru Impreza Sti s Jaroslavem Krejčíkem, zrušili zbylý program závodu.

„Dnes ve 12:30 bohužel na Rallye Šumava došlo v rámci rychlostní zkoušky k další dopravní nehodě. U obce Strážov český řidič narozený v roce 1979 s vozidlem Subaru Impreza z dosud přesně nezjištěných příčin vylétl s vozidlem mimo trať do pole,“ uvedl Hodan. Nehodou se budou nadále zabývat kriminalisté klatovského odboru.

Podle mluvčí plzeňské záchranné služby Márii Svobodové utrpěla spolujezdkyně velmi vážná zranění a byla v bezvědomí a se zajištěnými dýchacími cestami po resuscitaci transportována letecky do Fakultní nemocnice Plzeň - Lochotín. V nemocnici ale svým zraněním nakonec podlehla.

Smrtelná nehoda poznamenala domácí šampionát v rallye po téměř 11 letech. V říjnu 2013 zemřel při nehodě na Rallye Příbram spolujezdec Jan Jinderle junior. O rok později zahynul jezdec Miloš Vágner na Rallye Krkonoše, která se jela jako volná soutěž.

Zrušený závod

Rallye Šumava Klatovy po tragické nehodě v první rychlostní zkoušce, po které zemřela spolujezdkyně, pokračovat nebude. Oznámili to pořadatelé na svém facebookovém profilu.

„Na základě tragické události rozhodl organizační výbor po poradě s posádkami o předčasném ukončení 58. ročníku. Organizační výbor vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým,“ uvedli.

Účastníci rallye v sobotu absolvovali jen tři z šesti plánovaných měřených úseků, po kterých byl v čele Václav Pech. V neděli se měly jet další čtyři rychlostní zkoušky. Po nešťastné události závodníci neměli zájem pokračovat.

„Bohužel došlo k tragické nehodě. My jsme se rozhodli na to okamžitě reagovat tak, že odstupujeme ze soutěže. Nechceme žádné body,“ řekl České televizi desetinásobný mistr republiky Jan Kopecký.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme