Po dvou diskvalifikacích stupně vítězů. Letec Šonka vybojoval v japonské Čibě třetí místo

Martin Šonka vybojoval v třetím závodu seriálu Red Bull Air Race v akrobatickém létání v japonské Čibě bronz. Po diskvalifikacích za technické problémy z úvodních dvou podniků v Abú Zabí a Cannes se tak poprvé v sezoně dostal na stupně vítězů a v průběžném pořadí se posunul na čtvrté místo. Druhý český reprezentant Petr Kopfstein obsadil v Japonsku stejně jako před měsícem ve Francii deváté místo.

Čiba (Japonsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Šonka | Foto: Daniel Grund | Zdroj: Red Bull Content Pool

Z vítězství se podruhé v sezoně radoval Australan Matt Hall, který ovládl i předchozí závod v Cannes. V průběžném pořadí díky tomu předstihl vítěze úvodního podniku v Abú Zabí Michaela Gouliana z USA, jenž má stejný počet bodů. Kopfstein je průběžně dvanáctý.

„Já si prostě ty chybky ve finálové čtyřce tady v Japonsku neodpustím! Ale jsme třetí a máme radost!!!“ napsal Šonka na sociálních sítích o dvousekundové penalizaci, která ho stála druhé místo.

Před čtvrtým dílem seriálu, který hostí 24. června Budapešť, má Šonka v průběžném pořadí stejně bodů jako třetí Jošihide Muroja. Japonec, jenž domácí závod v minulosti dvakrát vyhrál, tentokrát nebyl klasifikován.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme