Roglič opět vyhrál královskou etapu Tour, ve žlutém zůstal Thomas

Slovinský cyklista Primož Roglič vyhrál královskou pyrenejskou etapu na Tour de France a připsal si druhé dílčí vítězství na slavném závodě. Pro druhé místo si ve skupině hlavních favoritů dospurtoval Geraint Thomas a před rozhodující sobotní časovkou si upevnil celkové první místo.

Laruns Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý skokan na lyžích Roglič, jenž vyhrál královskou etapu na Tour i vloni, dojel do cíle 200,5 kilometru dlouhé trasy přes pověstné vrcholy Aspin, Tourmalet a Aubisque s náskokem 19 vteřin a v průběžném pořadí se posunul na třetí místo. Thomas díky bonifikaci za druhé místo zvýšil náskok před dnes šestým Tomem Dumoulinem na 2:05. Roglič ztrácí 2:24.

Obhájce titulu a Thomasův kolega ze stáje Sky Chris Froome dojel na konci skupiny favoritů na osmém místě a klesl na čtvrtou příčku s mankem 2:37. Vítěz středeční pyrenejské etapy Nairo Quintana v pátek nabral více než sedmiminutové manko a propadl se z pátého na deváté místo.

V sobotu bude Thomas hájit žlutý dres v časovce na 31 kilometrů ze Saint-Pée-sur-Nivelle do Espelette. Na cyklisty čeká zvlněný profil, několik kilometrů před cílem budou muset zdolat 900 metrů stoupání na Col de Pinodieta s průměrným sklonem 10,2 procenta.

Cyklistický závod Tour de France - 19. etapa (Lurdy - Laruns, 200,5 km):
1. Roglič (Slovin./LottoNL-Jumbo) 5:28:17, 2. Thomas (Brit./Sky), 3. Bardet (Fr./AG2R La Mondiale), 4. Martin (Ir./SAE Team Emirates), 5. Majka (Pol./Bora-hansgrohe), 6. Dumoulin (Niz./Sunweb), 7. Landa (Šp./Movistar), 8. Froome (Brit./Sky) všichni -19, 9. Kruijswijk (Niz./LottoNL-Jumbo), 10. Zakarin (Rus./Kaťuša-Alpecin) oba -31.
Průběžné pořadí:
1. Thomas 79:49:31, 2. Dumoulin -2:05, 3. Roglič -2:24, 4. Froome -2:37, 5. Kruijswijk -4:37, 6. Landa -4:40, 7. Bardet -5:15, 8. Martin -6:39, 9. Quintana (Kol./Movistar) -10:26, 10. Zakarin -11:49.