Kreuziger vynechá mistrovství republiky. Bude se připravovat na Tour, kde by měl být jediným Čechem

Cyklistu Romana Kreuzigera čeká závěrečná fáze přípravy na Tour de France, kde by měl být jediným Čechem ve startovním poli. Kvůli tréninkovému manku, které nabral po pádu ve Valonském šípu, vynechá nadcházející mistrovství republiky a bude se chystat v Itálii. Třiatřicetiletý cyklista věří, že jeho stáj Dimension Data na slavném závodě zlomí dosud neúspěšnou sezonu. Kreuziger se na „Starou dámu“ vrátí po roční odmlce.

Praha (Aktualizováno: 16:15 24. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklista Roman Kreuziger | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Kreuziger je mezi dvanáctkou cyklistů, z nichž jihoafrická stáj vybere osmičku pro slavný závod. „Každý mluví o návratu na Tour de France, ale tým má mít sezení tento týden a rozhodnout o sestavě. Dokud člověk není na startu v Bruselu, tak tam není. Je ale pravda, že se soustředím velkou část sezony na to, abych na Tour byl. Takže doufejme, že se tam příští víkend objevím,“ řekl na tiskové konferenci v Praze Kreuziger.

‚Lidi z týmu mě skoro oblékali.‘ Roman Kreuziger by se v nedělním závodě bez kolegů neobešel

Číst článek

O víkendu Kreuziger dojel v tradiční generálce na Tour, závodě Kolem Švýcarska, na 22. pozici. „Věděli jsme, že tam jedu s tím, že je to taková neznámá. Prvních šest dnů šlo až moc dobře, v posledních třech dnech dostalo tělo trochu víc zabrat. S výsledkem nemůžu být spokojený,“ podotkl Kreuziger.

Podobný výsledek se ale podle českého cyklisty dal očekávat. Kvůli dubnovému pádu na Valonském šípu totiž nabral třitýdenní tréninkové manko. „Závažné to bylo dost, sezóna mohla skončit poměrně rychle. Měl jsem štěstí, že to nebylo přetrhaný,“ doplnil ještě Kreuziger ke svému pohmožděnému ramenu.

Kvůli zranění mohl trénovat pouze vytrvalost a chyběly mu intenzivnější tréninky, což je také důvod, proč nebude startovat na společném mistrovství Česka a Slovenska v Trnavě. „Budu mít ještě jeden tréninkový blok v horách, abych se dokázal k Tour co nejlépe připravit,“ sdělil Roman Kreuziger, který nadcházející víkend odjíždí s tímto záměrem do Itálie k jezeru Garda.

Čísla jsou správná a vše sedí, pochvaluje si cyklista Kreuziger před novou sezonou

Číst článek

Na nejslavnějším závodě světa ho čeká už devátá účast, naposledy předloni dojel celkově na 24. místě. „To byla jedna z Tour, která mi moc nevyšla. Necítil jsem se úplně nejlíp. Trochu jsem udělal změny v přípravě, člověk zkouší něco nového a pak si Tour protrpí. Doufám, že pokud na konci července dojedu, budu mít lepší pocity než z té minulé,“ uvedl Kreuziger, který drží pátým místem z roku 2013 české maximum na Tour.

Jeho stáji, za kterou závodí od začátku sezony, se zatím nedaří. „Jaro nebylo úplně povedené, ale v posledních závodech se tým zvedá. Druhá část sezony to může změnit v povedenou sezonu, Tour může vše zachránit,“ podotkl Kreuziger.

O konkrétních cílech příliš mluvit nechtěl. „Tour je ta, která mě udělala závodníkem. Je to závod, kde jsem byl čtyřikrát v desítce, kde jsem se ukázal v lepším světle. Vždy se na ni těším, i když po pár dnech ji začnete nenávidět. Je to taková zodpovědnost. Člověk byl párkrát v desítce, tak se snaží koukat na vyšší cíle. Člověk může mít nějaké osobní cíle, ale pak jsou koordinované týmem,“ podotkl Kreuziger.

Roman Kreuziger změnil před další sezonou stáj, rád by jel Tour de France

Číst článek

„Tým má mít v týdnu mítink, je na sportovních ředitelích a trenérech, s jakou strategií do toho půjdou. Myslím, že to není o umístění, ale o prezentaci týmu na závodě. Samozřejmě vítězství v etapě by bylo dobrým začátkem, aby se tým nastartoval,“ dodal Kreuziger.

Na startu Tour by měl být jediným Čechem. „Jestli je tam člověk sám nebo ne, je ve finále jedno. Má týmové povinnosti. Tour není o tom, aby člověk vystartoval a povídal si s dalšími kluky z Čech. Já se budu snažit prezentovat co nejlíp sebe, tým, ale i to, že u toho jména je česká vlajka,“ prohlásil cyklista.

Tour de France odstartuje za necelé dva týdny. Cyklisté vyrazí do 3400 kilometrů dlouhého závodu v sobotu 6. července v Bruselu.

mau, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme