Umístění do desátého místa reálné je, říká před mistrovstvím světa Roman Kreuziger

Rekordních 21 českých závodníků se chystá na mistrovství světa v silniční cyklistice do rakouského Innsbrucku. V mužské elitní kategorii bude reprezentace spoléhat hlavně na Romana Kreuzigera, který by na šampionátu rád skončil do první desítky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Zdeněk Štybar a Roman Kreuziger | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

„Bylo by hezké mít medaili, ale nechci říkat, že si pro ni jedu, protože konkurence je obrovská. Těžko odhadnout, jak se člověk v daný den bude cítit. Myslím si ale, že ta desítka reálná je. Při jarních závodech v Ardenách jsem formu potvrdil,“ vypráví o svých ambicích na světovém šampionátu Roman Kreuziger.

Přehrát

00:00 / 00:00

Profil trati by mu měl z českého týmu sedět nejvíc, cyklista Roman Kreuziger proto pomýšlí na mistrovství světa na elitní desítku

Náročná trať v Rakousku by mu měla vyhovovat, myslí si to i další český reprezentant Zdeněk Štybar, který Kreuzigerovi bude pomáhat.

„V Innsbrucku je to jasně okruh pro vrchaře, což je Roman skvělý. Myslím, že forma mu roste. Máme se na co těšit a já pro něj udělám, co bude v mých silách,“ popisuje Štybar.

Převládající názor, že by rakouská trať měla vyhovovat spíše vrchařům než klasikům, ale zcela nesdílí právě Roman Kreuziger. Podle něj by na šampionátu mohl uspět třeba i Peter Sagan.

„Hrozí, že závod bude natolik těžký, že se lidé budou bát závodit a bude to kontrolované. Tam by pak hrozilo, že když přejede ten dlouhý kopec i Peter Sagan, tak ten krátký je pak schopný přejet s nejlepšími vrchaři. Úplně bych ho nepodceňoval,“ říká Kreuziger.

Česko posílá na MS v silniční cyklistice rekordní výpravu, nechybí Kreuziger ani Štybar

Číst článek

Ten se v rámci přípravy před šampionátem vydal trať otestovat předem, aby věděl, co ho čeká. A společně se Zdeňkem Štybarem a dalšími závodníky se do Rakouska vydají ještě jednou.

„Máme naplánováno na Garde menší soustředění se Zdeňkem. Jeden den bychom si udělali cestu, ještě jednou bychom zajeli na okruh a projeli bychom si to společně. Abychom si to osvěžili, abychom viděli, co je tam za nové silnice, co tam zůstalo,“ dodává Kreuziger.

Světový šampionát v rakouském Innsbrucku se koná od 22. do 30. září. V českém dresu se na něm představí celkem 21 reprezentantů.

David Prouza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme