Dva ruští boxeři nerespektovali dopingový trest a startovali na turnajích

Dva ruští boxeři nastoupili do ringu v době, kdy měli kvůli dopingu zastavenou činnost. Na případ upozornila agentura Reuters, podle níž se Islam Dašajev a Aljona Tokarčuková v době trestu loni zúčastnili oficiálního amatérského turnaje.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dva ruští boxeři nastoupili do ringu v době, kdy měli kvůli dopingu zastavenou činnost (ilustrační foto) | Foto: Jochen Pippir | Zdroj: Pixabay | CC0 Creative Commons,©

Dašajev v roce 2017 dostal za porušení pravidel čtyřletý trest. Loni v lednu pak národní antidopingová agentura RUSADA oznámila dvouletý postih pro Tokarčukovou. Oba poté nicméně podle záznamů ruské boxerské federace ještě startovali, Tokarčuková dokonce na turnaji v Moskvě obsadila třetí místo.

Ruský exministr sportu Mutko uspěl s odvoláním proti doživotnímu vyloučení z olympiád

Číst článek

RUSADA uvedla, že zahájí vyšetřování případu, který označila za alarmující. Při nerespektování dopingového trestu se délka zastavení činnosti může podle regulí zdvojnásobit.

V minulém týdnu přiznal doživotně suspendovaný ruský trenér Vladimir Kazarin, že navzdory zákazu dál připravuje atlety. Přistihli ho pracovníci RUSADA na soustředění v Kyrgyzstánu, i když si nechal narůst vousy, aby nebyl poznat.

Právě nerespektování zákazu činnosti funkcionářů a lékařů bylo jedním z důvodů, proč světová atletická federace IAAF před měsícem prodloužila suspendaci ruského svazu, jež trvá kvůli systematickému dopingu v zemi od listopadu 2015.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme