Světová antidopingová agentura doporučila zrušit ruskou suspendaci za státem organizovaný doping

Světová antidopingová agentura (WADA) doporučila zrušit suspendaci Ruské antidopingové agentury (RUSADA), jež má zastavenou činnost od listopadu roku 2015 kvůli státem řízenému dopingu. O zrušení suspendace bude rozhodovat vedení WADA definitivně na svém zasedání 20. září.

Montreal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Světové antidopingové agentury v Montrealu | Zdroj: Reuters

Uznání RUSADA doporučila zvláštní komise WADA kvůli tomu, že ruská strana splnila dvě důležité podmínky, které světová agentura už dříve označila za nutné k obnově licence.

Kryla Mezinárodní biatlonová federace ruský doping? Policie prohledala její centrálu v Salcburku

Číst článek

WADA uvedla, že dostala od ruského ministerstva dopis, v němž Rusko uznává výsledky takzvané McLarenovy zprávy o státem řízeném dopingu v zemi.

Druhou splněnou podmínkou je ochota Rusů poskytnout WADA přístup k datům a vzorkům z moskevské laboratoře.

Exekutiva WADA by se měla zabývat uznáním ruské agentury 20. září na Seychelách. Předpokládá se, že vedení formálně potvrdí doporučení komise.

Moskevská laboratoř přišla o akreditaci koncem roku 2015 po provalení dopingové aféry v ruském sportu. Kvůli tomu musejí například ruští atleti startovat v mezinárodních soutěžích jako neutrální. Na letošních ZOH v Pchojngčchangu měli stejný status všichni ruští sportovci, kteří soutěžili bez státní vlajky, státních symbolů na oblečení a bez státní hymny při vítězství.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme