Suverénní vstup. Martin Fuksa ovládl první kilometrový závod Světového poháru

Kanoista Martin Fuksa zahájil nový ročník Světového poháru v Szegedu suverénní výhrou v závodu na 1000 metrů. Celkový vítěz loňského ročníku SP nenašel v Maďarsku přemožitele, postupně ovládl rozjížďku, semifinále i finále.

Szeged/Maďarsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanoista Martin Fuksa

Kanoista Martin Fuksa | Zdroj: Reuters

V jízdě o medaile porazil stejně jako vloni na poloviční trati na ME v Plovdivu Olega Tarnovschého z Moldavska, který dojel druhý o 2,294 sekundy.

Těsně třetí skončil stříbrný muž z mistrovství světa na pětistovce Carlo Tacchini z Itálie, jenž v Račicích rovněž prohrál souboj o zlato s Fuksou.

Další český kanoista Tomáš Janda skončil ve finále B pátý. Lukáš Trefil a Lukáš Nepraš dojeli ve finále deblkajakářů na 500 metrů osmí.

Deblkajak Martin Seidl, Ondřej Bišický, který postoupil do finále sprinterské dvoustovky přímo z páteční rozjížďky, dnes na nejlepší nestačil a obsadil poslední deváté místo.