Dvě finále, dvě zlata. Mistry Evropy na pětistovce jsou Martin Fuska i Josef Dostál

Martin Fuksa získal na mistrovství Evropy druhou zlatou medaili. V závodě na 500 metrů znovu porazil Němce Sebastiana Brendela, přitom v půlce trati ztrácel. O chvíli později ho napodobil Josef Dostál, který vyhrál stejně dlouho trať mezi kajakáři.

Bělehrad (Aktualizováno: 11:25 10. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Dostál vyhrál na mistrovství Evropy pětistovku | Zdroj: Český svaz kanoistů

Martin Fuksa potvrdil svou letošní suverenitu i na 500metrové trati mistrovství Evropy v Bělehradě. Při svém druhém finále porazil Němce Sebastiana Brendela o 255 tisícin sekundy, třetí dojel vteřinu za Fuksou Moldavan Oleg Tarnovský.

‚Měl jsem víc sil, tak jsem to tam kopnul.‘ Martin Fuksa získal evropské zlato díky manévru v cíli

Číst článek

Úvod do pětistovky se přitom Fuksovi příliš nepovedl. Své hlavní konkurenty měl po pravé ruce a v úvodních metrech na oba ztrácel. V polovině trati byl dokonce až čtvrtý.

Jenže druhou část trati zvládl výborně. V páté dráze se dostal před Němce i Moldavana a do cíle si dovezl náskok čtvrt sekundy na Brendela, kterého včera na kilometru porazil až díky kopnutí lodi do cíle. Tarnovský v posledních metrech z boje o evropský titul odpadl.

25letý rodák z Nymburka na pětistovce vládne, vyhrál už šestý závod za sebou a celkově na evropských šampionátech získal už osmou zlatou medaili.

O půl hodiny později předvedl podobné představení i Josef Dostál mezi kajakáři. Také on měl pomalejší start, v půlce půlkilometrové trati ztrácel tři desetiny na Portugalce Fernanda Pimentu, jenže pak už obrovitý kajakář vládl. Ujal se vedení a v cíli měl náskok téměř celé lodi.

Mistr Evropy z kilometrové tratě Pimenta v závěru ztratil a skončil až na třetím místě, na druhé místo se dostal Ukrajinec Oleg Kucharyk.  

Devátou příčku na pětistovce obsadil deblkajak Lukáš Nepraš, Lukáš Trefil, který skončil ve finále A poslední. Kajakářka Anna Kožíšková dojela sedmá ve finále B na 500 metrů, takže jí patří konečné 16. místo.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme