Sagan zvítězil i přesto, že před cílem vykopl nohu z pedálu. Rád vyhrává s proužky na hrudi

Cyklista Peter Sagan slaví osmý etapový triumf na Tour de France v kariéře. Slovenský mistr světa vyhrál v hromadném spurtu třetí etapu letošního ročníku s cílem ve francouzském městě Longwy a celkově se posunul na čtvrté místo. Po závodě s ním mluvil reportér Radiožurnálu Tomáš Kohout.

Rozhovor Longwy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský cyklista Peter Sagan se raduje z vítězství. | Zdroj: Reuters

Gratuluji k dalšímu vítězství na Tour de France.  Už jich několik máte, ale chutná lépe, když na sobě máte duhový dres mistra světa?
Určitě ano, jsem velmi rád, že můžu mít tento dres už druhý rok, a že se mi daří obhajovat výsledky s proužky na hrudi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Petrem Saganem

Jak moc jste věřil v to, že zúročíte strašnou dřinu týmu a bratra Juraje, kteří na vás makali celou dobu?
Musel jsem věřit. Akorát v závěru jsem měl trošku neštěstí, že jsem vykopl nohu z pedálu, ale hned jsem ho našel a mohl jsem jet dál. Jsem velmi rád za vítězství a myslím, že je to důležité pro všechny v týmu. Bude lepší nálada do dalších dní.

Nejlepším z tria českých cyklistů byl v pondělí Roman Kreuziger. Jezdec týmu Orica dojel pětadvacátý s dvousekundovou ztrátou na Sagana. V průběžném pořadí je třicátý se ztrátou necelé minuty na vedoucího Francouze Thomase. Také s Romanem Kreuzigerem mluvil Tomáš Kohout.

Jaká byla třetí etapa, trošku se od ní čekalo, že bude pro klasikáře, nakonec to byl spurt do kopce…
V závěru to bylo hodně o pozicích. Nám se trošku nepovedl nájezd, byli jsme vzadu. Mysleli jsme, že pojedeme etapu s Albasinim, ale nakonec se ten dojezd potvrdil jako hodně těžký.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Romanem Kreuzigerem

Byl jste nakonec hodně vepředu, takže spokojenost se svým výkonem?
Určitě. Teď je úkolem být s kluky, abychom nechytali díry. Esteban (Chaves) byl vepředu, nevím, jestli Simon (Yates) nechytl malou díru, ale uvidíme.

Dají se zítra ve čtvrté etapě pošetřit nějaké síly na La Planche des Belles Filles, která je v další části?
Těch kilometrů je spousta každý den, takže to není jednoduché pro nikoho, ale jsme na Tour, takže je potřeba s tím žít. 

Tomáš Kohout, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme