Salač v Portugalsku neudržel pole position a dojel čtvrtý, je to jeho druhý nejlepší výsledek v Moto2

Motocyklový jezdec Filip Salač obsadil na Velké ceně Portugalska 4. místo, jde o jeho druhý nejlepší kariérní výsledek v kategorii Moto2. Jednadvacetiletý český jezdec vjel do úvodního závodu nové sezony dokonce z pole position, poté co překvapivě ovládl sobotní kvalifikaci. První místo ale krátce po startu ztratil a závod nakonec vyhrál Španěl Pedro Acosta.

Portimao (Portugalsko) (Aktualizováno: 14:28 26. 3. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Salač

Filip Salač | Foto: Hazrin Yeob Men Shah | Zdroj: ČTK / AP

Salač zajel lepší výsledek v Moto2 pouze v říjnu 2022, kdy v nedokončeném deštivém závodě v Thajsku skončil na druhém místě. Za vítězným Acostou dojel jeho krajan Aron Canet a Ital Tony Arbolie. Na stupně vítězů ztrácel český závodník přes 2,5 vteřiny, na první místo 7 vteřin.

Do závodu šel Salač z pole position podruhé v kariéře, naposledy podobnou situaci zažil v roce 2021 na Sachsenringu, kdy ještě závodil v nižší kategorii Moto3. Tehdy závod nedokončil po technických problémech.

Salač ztratil pole position v první zatáčce

Český jezdec zajel i svůj nejlepší závod v Portimau. V Portugalsku skončil loni na 14. místě a jak řekl pro Radiožurnál Sport, okruh příliš mu nesedí.

„Cíl bude dojíždět pravidelně do top 10. Ale mám i větší cíl a to je vyhrát jeden závod. Mám už dva poháry z mistrovství světa, dvakrát je to druhé místo, takže bych byl určitě rád, kdyby už zazněla česká hymna,“ řekl Salač o svých ambicích pro rok 2023.

Další šanci na splnění svého snu dostane Salač v neděli 2. dubna, kdy se jede Velké cena Argentiny.

Velká cena Portugalska

Moto2: 1. Acosta 36:04,193, 2. Canet (oba Šp./Kalex) -1,358, 3. Arbolino (It./Kalex) -4,460, 4. Salač (ČR/Kalex) -7,110, 5. González (Šp./Kalex) -8,193, 6. Dixon (Brit./Kalex) -9,146.

Moto3: 1. Holgado 34:27,061, 2. Muňoz (oba Šp./KTM) -0,160, 3. Moreira (Braz./KTM) -0,175, 4. Rueda (Šp./KTM) -0,206, 5. Masiá (Šp./Honda) -0,233, 6. Sasaki (Jap./Husqvarna) -1,090.

MotoGP: 15:00

bac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít