Satoranský si řekl o více minut v NBA. Vyspěl, ukazuje velký přehled, říká viceprezident Wizards

Jediný Čech v basketbalové NBA Tomáš Satoranský si po těžké premiérové sezoně v zámoří příliš nespravil chuť ani v dresu národního týmu. Teď už se ale bude moct zase stoprocentně koncentrovat na rok číslo dva v nejprestižnější basketbalové soutěži světa. Pro Satoranského bude důležitý ale prý lehčí.

Kluž/Rumunsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viceprezident basketbalových operací Washingtonu Tommy Sheppard | Foto: Václav Mudra | Zdroj: ČBF

„Druhá sezona je vždy snazší,“ začal Radiožurnálu vysvětlovat viceprezident pro basketbalové operace Washingtonu Tommy Sheppard, který Tomáše Satoranského sledoval v dějišti evropského šampionátu v Rumunsku.

Nebojovali jsme, v týmu chybí balkánská povaha, vadí Satoranskému výkon proti Černohorcům

Číst článek

V Kluži předváděl přes dva metry vysoký rozehrávač v dresu reprezentace dobré výkony a ukázal zlepšení hned několika v činnostech.

„Z věcí, které jsme po sezoně probírali s generálním manažerem a hlavním trenérem, udělal všechno, jsme spokojení a díky tomu si může vybojovat větší minutáž. Jeho hra vyspěla. Ukazuje velký přehled,“ všiml si funkcionář.

„S míčem i bez něj je velmi všestranný, navíc umí bránit. Teď Tomáš předvádí i mnohem sebevědomější střelbu trojek a k tomu ještě doskakuje. Mohl by se stát klíčovým hráčem ze střídačky,“ poodhalil plány vedení Wizards druhý nejvýše postavený muž v klubu z hlavního města Spojených Států.

Sheppard v NBA pracuje na různých čelních pozicích už 23 let. Něco málo přes měsíc před startem soutěže jsou to pro Satoranského povzbudivá slova.

Tomáš Satoranský | Foto: Václav Mudra | Zdroj: ČBF

„Bude mít šanci zajišťovat z perimetru druhou vlnu. Může ale hrát i s hráči základu. Pokud máte nastupovat za Johnem Wallem, je to těžké. On je celou dobu jen v NBA, hraje 36 minut za noc, to toho moc neodehrajete. Snažíme se Tomášovi najít pozici, kde by mohl hrát s Johnem, dostat více minut a předvést více,“ vysvětluje Sheppard.

To ale pro Satoranského znamená, že větší vytížení přijde spíš na jiných pozicicích než na té, která je mu nejbližší, rozehrávce - čísle 1.

„Z mého pohledu je to takhle: Odehraj ty minuty, kdekoli můžeš. Tomáš teď stále jasněji vidí, že dokáže bránit různé hráče a to bude klíčem k větší minutáži, aby byl schopen zastavovat svěřené hráče. On je ale zároveň velmi tvořivým hráčem, ať už z driblingu, pro ostatní nebo nájezdy ke koši. My ho chceme správně využívat a myslím, že tuhle sezonu bude opravdu spokojený se svou rolí,“ dodal Tommy Sheppard.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme