Satoranský si řekl o více minut v NBA. Vyspěl, ukazuje velký přehled, říká viceprezident Wizards

Jediný Čech v basketbalové NBA Tomáš Satoranský si po těžké premiérové sezoně v zámoří příliš nespravil chuť ani v dresu národního týmu. Teď už se ale bude moct zase stoprocentně koncentrovat na rok číslo dva v nejprestižnější basketbalové soutěži světa. Pro Satoranského bude důležitý ale prý lehčí.

Kluž/Rumunsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viceprezident basketbalových operací Washingtonu Tommy Sheppard | Foto: Václav Mudra | Zdroj: ČBF

„Druhá sezona je vždy snazší,“ začal Radiožurnálu vysvětlovat viceprezident pro basketbalové operace Washingtonu Tommy Sheppard, který Tomáše Satoranského sledoval v dějišti evropského šampionátu v Rumunsku.

Nebojovali jsme, v týmu chybí balkánská povaha, vadí Satoranskému výkon proti Černohorcům

Číst článek

V Kluži předváděl přes dva metry vysoký rozehrávač v dresu reprezentace dobré výkony a ukázal zlepšení hned několika v činnostech.

„Z věcí, které jsme po sezoně probírali s generálním manažerem a hlavním trenérem, udělal všechno, jsme spokojení a díky tomu si může vybojovat větší minutáž. Jeho hra vyspěla. Ukazuje velký přehled,“ všiml si funkcionář.

„S míčem i bez něj je velmi všestranný, navíc umí bránit. Teď Tomáš předvádí i mnohem sebevědomější střelbu trojek a k tomu ještě doskakuje. Mohl by se stát klíčovým hráčem ze střídačky,“ poodhalil plány vedení Wizards druhý nejvýše postavený muž v klubu z hlavního města Spojených Států.

Sheppard v NBA pracuje na různých čelních pozicích už 23 let. Něco málo přes měsíc před startem soutěže jsou to pro Satoranského povzbudivá slova.

Tomáš Satoranský | Foto: Václav Mudra | Zdroj: ČBF

„Bude mít šanci zajišťovat z perimetru druhou vlnu. Může ale hrát i s hráči základu. Pokud máte nastupovat za Johnem Wallem, je to těžké. On je celou dobu jen v NBA, hraje 36 minut za noc, to toho moc neodehrajete. Snažíme se Tomášovi najít pozici, kde by mohl hrát s Johnem, dostat více minut a předvést více,“ vysvětluje Sheppard.

To ale pro Satoranského znamená, že větší vytížení přijde spíš na jiných pozicicích než na té, která je mu nejbližší, rozehrávce - čísle 1.

„Z mého pohledu je to takhle: Odehraj ty minuty, kdekoli můžeš. Tomáš teď stále jasněji vidí, že dokáže bránit různé hráče a to bude klíčem k větší minutáži, aby byl schopen zastavovat svěřené hráče. On je ale zároveň velmi tvořivým hráčem, ať už z driblingu, pro ostatní nebo nájezdy ke koši. My ho chceme správně využívat a myslím, že tuhle sezonu bude opravdu spokojený se svou rolí,“ dodal Tommy Sheppard.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme