Úspěch českého šermu. Kordista Beran vybojoval na evropském šampionátu bronz

Kordista Jiří Beran získal na mistrovství Evropy bronz a v sedmatřiceti letech slaví první individuální evropskou medaili. V semifinále v Düsseldorfu prohrál s Juvalem Šalomem Freilichem z Izraele 8:15.

Düsseldorf (Aktualizováno: 19:06 18. 6. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kordista Jiří Beran

Kordista Jiří Beran | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Beran tak navázal na loňský bronzový úspěch fleretisty Alexandera Choupenitche, který v pondělí vypadl ve čtvrtfinále. První individuální cenný kov na mistrovství Evropy vybojoval před 28 lety kordista Jiří Douba ve Vídni a rovněž získal bronz.

Fleretista Choupenitch skončil na mistrovství Evropy ve čtvrtfinále. Od medaile ho dělily čtyři zásahy

Číst článek

Vítěz podniku Světového poháru z Buenos Aires v roce 2007 Beran má z evropského šampionátu druhý cenný kov. Předloni byl členem bronzového družstva kordistů v Tbilisi.

V Düsseldorfu člen klubu SC Praha postoupil ze skupiny s bilancí tří výher a dvou porážek. V prvním kole play-off měl volno, ve druhém zdolal Fina Topiase Tauriainena, pak zdolal Ukrajince Igora Reizlina a Izraelce Grigoriho Beskina.

Ve čtvrtfinále šermoval s Basem Verwijlenem. Nad Nizozemcem od začátku vedl a za stavu 9:6 byl zápas přerušen. Soupeř se chytil za nohu a nastalo skoro pětiminutové ošetřování, zatímco Beran seděl na židli a snažil se udržet koncentraci. To se mu povedlo, a když dotáhl zápas do vítězného konce 15:10, klekl na kolena a křičel radostí.

‚Bude mi stačit, když mě nikdo nepropíchne.‘ Reportér Radiožurnálu si vyzkoušel šerm s reprezentantem

Číst článek

„Jirka je velmi soustředěný a šermoval chladnokrevně, z čehož byl Verwijlen bezradný,“ řekl předseda šermířského svazu Oldřich Kubišta.

Semifinále rozjel Beran proti levou rukou šermujícímu soupeři dobře. Za stavu 1:0 musel vyměnit kord, jinak se držel své taktiky, nechával se zatlačit a úspěšně kontroval, což mu vyneslo náskok 6:4. Pak ale ztratil tři zásahy v řadě na 6:7 a Freilich získal převahu. Beran proto začal více útočit, ale neúspěšně a souboj ztratil.

Talentovaný Jakub Jurka nestačil ve 3. kole na Rumuna Maria Persua 12:15 a je třicátý. Martin Rubeš vypadl v 1. kole play-off a skončil na 69. místě. Martin Čapek zaznamenal ve skupině jen jednu výhru a obsadil 82. pozici.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme